Yöneticilerin hatalı mesajlarında kendilerine yaptırım uygulanıyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

James Gosling

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
@Recep Baltaş'ın 2 adet mesajını yazım yanlışlarından dolayı raporladım bakalım uyarı alacak mı? :)

Mantık çerçevesinde böyle bir şey olabilir mi sizce? Rapor geldiği zaman düzenliyoruz ve gerekirse bildirim gönderiyoruz. :) Yanlış yaptığı mesajlar genellikle çok eski tarihlerdeki mesajlar oluyor.
Güncel bir mesaj olursa ne yapılıyor? Yöneticilerin kendileri kuralları uymuyorsa, bizim uymamız neden bekleniyor? Ya da bizim ufak tefek hatalarımız neden görmezden gelinmiyor?

Ufak tefek hatalara zaten inisiyatif kullanıyoruz, bunlara biz ceza vermiyoruz ki? Yöneticiler de sonuçta insandır, hata yapabilir her şey olabilir. Bir üye bir kelimeyi yanlış halinde yazıyorsa ilk önce uyarıyorum daha sonra devam ediyorsa cezasını veriyorum. Neden ceza veriyorum? Çünkü ceza vermem gerek ki bu adam "aaa, bak bu hata yüzünden ceza almışım, bundan sonra dikkat edeyim" diyebilsin diye.

Ya da bizim ufak tefek hatalarımız neden görmezden gelinmiyor?
Çünkü 13 mesajda bir ceza alıyorsunuz. Bahsettiğiniz kişinin bir cezası bile yok. Hiç ceza almayan ya da mesaj sayısına göre az ceza alan biri zaten farkında olmadan hata yapmıştır ama 13 mesajda bir ceza alan kullanıcı hakkında böyle düşünmek oldukça zor. O yüzden görmezden gelemiyoruz.
Geçenlerde beğenmek yerine "değenmek" yazmışım dalgınlığımla, onun için bildirim geldi. İyi ki geldi yoksa "değenmek" yazmaya devam edecektim :)
Mesela siz çok güzel bir örneksiniz. 1700 küsür mesajda hepi topu 3 ceza almışsınız. @James Gosling ise 300 mesajda 21 ceza almış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı