Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) Bölümü nasıl ?

@Martini Henry Cok zaman oldu, evet. Cok sey degisti, hem de cok. Yildirim Beyazit, Sakarya falan, bunlari unut. Universiteyi degil, yasadigin sehirde sosyallesmeyi sec. Sakarya'da falan ogrenci hayati yasanmaz, Yildirim Beyazit da ayni sekilde. Siyasetten kurtulamazsin oralarda, gencligin curur. Turkiye'nin %80'i ogrencilerin kiyafetine karisan yobazlarla dolu. Katil ederler adami. Sakarya ovuldugu zamanda MIS'i sirtlayan Erman Hoca artik yok. Izmir'de bir universiteye gecti. Bakircay olmasi lazim. Mumkunse Izmir, Antalya, Eskisehir, Mugla turevi sehirleri tercih et, bari sosyallesip kafan rahat sekilde hayatini/okulunu birlikte goturmeyi dene. Inan pisman olmayacaksin. Egitim kalitesini, universiteleri perisan ettiler. Tip dahi okusan ulkeden kacmaya calisiyorsun artik, oyle bir hale getirdiler her seyi.

Ben 2020 Akdeniz MIS mezunuyum, su anda yazilim gelistirici olarak yakinda yurt disina tasinacagim. MIS bana bir sey katmadi, Antalya'da okumus olmam katti. Sosyallestim, harika arkadas cevrem oldu, her turlu etkinligi yaptik. Bunlari yaparken dolar 17 TL degildi, o konuda uzgunum. Okulumu da okudum, asla pisman olmadim. Derslerin agirligi da ortalama %65-70 araliginda yazilim uzerineydi. Hala oyledir tahminimce.

Seni sen yapan okul mu oldu dersen, hayir okul degil. Yukarida da belirtmisim zaten. Frontend developer olarak 2020'den bu zamanlara kadar kendimi gelistirmeye devam ettim. Sevdigim isi bulmustum, oylece aldim basimi devam ettim. Pandemi yuzunden evde kalmak beni hafif bir nerd hale getirse de, baska aktivitelerle dengemi toparlayabildim. Cok calisirsan burnout olma olasiligin yuksek. Her seyden sogursun. Sevdigim isi yapmanin getirdigi mutlulukla, yaklasik 1.5 yillik tecrubenin sonunda yurt disina adim atiyorum.

Dipnot: Atmis oldugum o blog yazilarini falan da okuma artik. 5-6 sene olmus yazilali. O zamanlar hayat yasanabilir haldeydi, insanlar biraz da olsa mutluydu. Paranla satin alabilecegin seyler vardi. Egitim de iyiydi. Artik hicbiri iyi degil. Bu yolculukta basarilar dilemekten baska carem yok, umarim keyifli bir gelecek yasarsin. Ha bir de, ders agirligini merak ediyorsan okullarin ders mufredatlarina bakmayi unutma.
Merhaba. Manavgat'ta bulunan Akdeniz YBS hakkında bilginiz var mı? Şehre uzak bir fakültede yer alıyormuş ama yine de görüşünüzü merak ediyorum. Siz merkez kampüsteki YBS'yi mi bitirdiniz? Bir de Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi YBS bölümü hakkında bilginiz var mı?

Evet merkezi bitirdim ve kesinlikle öneriyorum son dönem verdiği staj mükemmel ancak manavgattaki tamamen farklı tek ortak noktası akdeniz üni diploması, onun avantajı kullanılabilir çünkü sektörde yurt içi yurt dışı iyi yerlerde akdeniz üni ancak tabi uygulamalı bilimler fakültesi olsa tadından yenmez müfredatı kampüsü staj imkanları muazzam

Evet merkezi bitirdim ve kesinlikle öneriyorum son dönem verdiği staj mükemmel ancak manavgattaki tamamen farklı tek ortak noktası akdeniz üni diploması, onun avantajı kullanılabilir çünkü sektörde yurt içi yurt dışı iyi yerlerde akdeniz üni ancak tabi uygulamalı bilimler fakültesi olsa tadından yenmez müfredatı kampüsü staj imkanları muazzam
@Neutral adlı üyeye bu soruyu sormuştum ama cevabınız için teşekkürler. Sizin de Akdeniz YBS mezunu olduğunuzu bilmiyordum.

Son düzenleme:
@Booh of Wooh Inanir misin, hic bilmiyordum Manavgat'ta bu bolumun acildigini. Manavgat'ta siradan bir bina olarak yer aliyordur, merkez kampusteki havayi alamazsin. Ben merkez kampus mezunuyum. Ek olarak benim yerlestigim sene Mugla Sitki Kocman YBS ha acildi ha acilacak durumundaydi. Fethiye'de bulunan isletme fakultesinde acilmasi icin onay almaya calisiyorlardi YOK'ten, sonrasini takip etmedim. Haliyle su an acildiysa yorum yapmam dogru olmaz, bir bilgim yok maalesef. Tek bildigim sehirden uzak fakulteler sizi yorar, birkac donumluk arsaya 4-5 bina dikip fakulte adini veriyorlar Manavgat ve Fethiye gibi yerlerde. Merkeze odaklanmaniz gencliginiz ve kariyeriniz icin en dogrusu.

@Booh of Wooh Inanir misin, hic bilmiyordum Manavgat'ta bu bolumun acildigini. Manavgat'ta siradan bir bina olarak yer aliyordur, merkez kampusteki havayi alamazsin. Ben merkez kampus mezunuyum. Ek olarak benim yerlestigim sene Mugla Sitki Kocman YBS ha acildi ha acilacak durumundaydi. Fethiye'de bulunan isletme fakultesinde acilmasi icin onay almaya calisiyorlardi YOK'ten, sonrasini takip etmedim. Haliyle su an acildiysa yorum yapmam dogru olmaz, bir bilgim yok maalesef. Tek bildigim sehirden uzak fakulteler sizi yorar, birkac donumluk arsaya 4-5 bina dikip fakulte adini veriyorlar Manavgat ve Fethiye gibi yerlerde. Merkeze odaklanmaniz gencliginiz ve kariyeriniz icin en dogrusu.
Bilgi ve görüşünüz için teşekkürler.

Geri
Yukarı