Yönetim Bilişim Sistemleri okunur mu?

Vocatus

Femtopat
Daha fazla  
Selam. Yönetim bilişim sistemleri son zamanlarda daha da popülerlik kazanan ve tercih edilmeye başlanan bir bölüm oldu. Bölümle alakalı düşüncelerini paylaşmak isteyen arkadaşlar olursa sevinirim. Okunması mantıklı mı, iş imkanları ve çalışma pozisyonları nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an açıktan okuyorum. İşletme ve yazılımın birleşimi gibi. Yazılım tarafına ağırlık veren üniversiteler var. Onlara gidilmesi daha iyi olacaktır.

15 yıl önce de aynı şey söyleniyordu. Şimdilerde bu bölümü açıktan ve ana mesleğe tamamlayıcı olsun diye okuyorlar. Tavsiye etmem. Bilgisayarla ilgili bir bölüm okumak istiyorsanız Yazılım Mühendisliği en güzel ve gelecek vadeden bölüm.

Son düzenleme:
Her yıl100 bin öne çeken balon bölüm.
"YBS falan işte kanka ya yazılımcı olacağım."

Yazılımı kendin öğreneceksin, diploma da yazılımla ilgili bölümlerde çalışma ihtimalini arttıracak sadece.

15 yıl önce de aynı şey söyleniyordu. Şimdilerde bu bölümü açıktan ve ana mesleğe tamamlayıcı olsun diye okuyorlar. Tavsiye etmem. Bilgisayarla ilgili bir bölüm okumak istiyorsanız yazılım mühendisliği en güzel ve gelecek vadeden bölüm.

Hocam ancak bildiğim kadarıyla yazılım kısmı dışında özel şirketlerde iş imkanı bulabileceğimiz bölümlerede giriş sağlayabiliyor sanırım.

Ve hocam kendim biraz daha ticaret işi olsun ve dil öğrenip uluslararası işler yapmak istiyorum nasıl bir önü açık bölüm önerirsiniz?

Ve hocam kendim biraz daha ticaret işi olsun ve dil öğrenip uluslararası işler yapmak istiyorum nasıl bir önü açık bölüm önerirsiniz?
Yazılım farklı, ticaret farklı iş kolu. Hangisine yöneleceğinize karar vermek için o alanlarda iş yapan şirketleri araştırın. İş ilanı sitelerinde verilen ilanlarda hangi yetkinlikler isteniyor, bunları araştırın. Türkiye'deki yazılım şirketleri düşük ücret verdiğinden millet hep yurt dışına kapağı atmaya çalışıyor. Sizin istediğiniz işler için en uygun şehir İstanbul. Başka şehirde istediğiniz gibi fırsatlar bulamayabilirsiniz. İmkanınız varsa şirketleri gezin, nasıl iş yaptıklarını yerinde görüp ihtiyacı saptayın ve ona göre bölüm okuyun derim. Bu arada Dış Ticaret bölümü de vardı, en son. Bol şans.

Genel olarak baya boş bir bölüm dostum. Hele birde benim gibi kötü bir vakıfta okuyorsan gerçekten hiç bir şeye yaramayacak bir diplomaya sahip olacaksın. Tercih etme derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı