Yoğun ekran takılması

Turgay Ergin

Femtopat
Daha fazla  
Geçenlerde ASUS TUF VG24vqe modelde 165Hz bir monitör aldım. Aynı şekilde kullandığım Gaming laptopta Display Port değil de mini Display Port olduğu için baseus markasının mini DP to DP olan çevirici kablosunu, aldığım monitörle beraber sipariş ettim. Bağlantıyı sağladıktan sonra ara ara, günde 1-2 kere uzun süreli bir şekilde ekranda çok yoğun takılmalar oluyor. Mouse oynattığımda sanki 30Hz monitöre sahipmişim gibi, öyle bir yavaşlıkta ilerliyor. Fakat HDMI kablosuyla bağlantı sağladığımda hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım. Sebebinin ne olduğunu, neden kaynaklandığını da saptayabilmiş değilim. Yardımcı olabilecek biri varsa eğer çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Bilgisayar özelliklerini de şöyle bırakayım;
MSI GL65
İşlemci: Intel® core™ i7-9750H (12m cache, 2.60 GHz, up to 4.50 GHz)

Ekran: 15.6" FHD (1920*1080), anti-glare, 120Hz Thin bazel.
Chipset: Intel HM370.
Ekran kartı: GeForce GTX 1660 Ti, GDDR6 6 GB.
Hafıza: DDR IV 8gb*2 (2666MHz)

Geçenlerde ASUS TUF VG24vqe modelde 165Hz bir monitör aldım. Aynı şekilde kullandığım Gaming laptopta Display Port değil de mini Display Port olduğu için baseus markasının mini DP to DP olan çevirici kablosunu, aldığım monitörle beraber sipariş ettim. Bağlantıyı sağladıktan sonra ara ara, günde 1-2 kere uzun süreli bir şekilde ekranda çok yoğun takılmalar oluyor. Mouse oynattığımda sanki 30Hz monitöre sahipmişim gibi, öyle bir yavaşlıkta ilerliyor. Fakat HDMI kablosuyla bağlantı sağladığımda hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım. Sebebinin ne olduğunu, neden kaynaklandığını da saptayabilmiş değilim. Yardımcı olabilecek biri varsa eğer çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Bilgisayar özelliklerini de şöyle bırakayım;
MSI GL65
İşlemci: Intel® core™ i7-9750H (12m cache, 2.60 GHz, up to 4.50 GHz)

Ekran: 15.6" FHD (1920*1080), anti-glare, 120Hz Thin bazel.
Chipset: Intel HM370.
Ekran kartı: GeForce GTX 1660 Ti, GDDR6 6 GB.
Hafıza: DDR IV 8gb*2 (2666MHz)

Bende aynı sorunu yaşıyordum. Çok can sıkıcı (benim için) format attım düzeldi.

Geri
Yukarı