Yolcu otobüsünde şarkı mırıldayan kadın

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
1,5 günlüğüne iş için Bursa'ya gitmem gerekti. Yolda öne yakın koltuklardan birindeyim. Yanımda bir amca - abi karışımı orta yaşlarda birisi var. Onla kaynaştık anında, bisküvinin paketini bana açtırıp bana ikram etmemeler falan :D Baya iyiyiz yani. Prizi ben kullanıyorum, o da yan gözle bakıyor şarjım kaç diye :) Ben görmemiş gibi falan yapıyorum, prizi ona kaptıracak değilim.
İşte emniyet kemeri dersi falan veriyor "Senin canını senden başka kimse düşünmez" gibilerinden, Allah razı olsun çok güzel sözler :) Zaten onunla da bir derdim yok.

Tam arkamda 50'ye merdiven dayamış yaşlarda bir hanımefendi vardı. Sezen Aksu falan dinliyor tabletten, üşenmemiş tabletten bulmuş aradığı şarkıyı falan. Tam bir İstanbul Hanımefendisi dedim kendi içimden.
Demez olaydım!

Virüs öncelikle beynin sol lobuna saldırmış olacak ki sözel kabiliyetleri kontrol dışına çıkmaya başladı :)
Sezek Aksu'nun şarkıları mırıldanmaya başladı içinden. Arada sesi yükseliyor, alçalıyor ve çatallaşıyor.

Aşk geç tenimden, gel gir dünyağmaaaaaağğğğğ ğuğğğğğğğğğ falan olmaya başladık birden :D
Yarab bizi nelerle sınıyorsun dedim. 4TL ucuz olsun diye Metro'dan almadık. Onda da sırf kötü vukuatlar yaşanıyor diye. Nereden bileydim başıma bunların geleceğini.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonra yüz bu bu hanımefendi. Tek kelimeyle yüz buldu :) Hani misafir çocuğu ilk başta çok sevecen, pıtırcıktır ya? Seversin falan usludur sakindir. Yüz verdikçe şımarıp abartmaya başlar, en sonunda tokadın şiddetiyle kafasını duvara çarpar falan? Aynı o hesap :D

Baktı ki ses çıkmıyor, almış olduğu zevk miktarını yükseltmeye karar vermiş olacak ki ; Kulağımıza ulaşan sesin desibel seviyesi yükselmeye başladı. Çatallaşmalardan dolayı sinyalde ani düşüş ve yükselişler meydana geliyordu. Tamam dedim ben bu tepkiyi veriyorum, peki ya diğer yolcular diye merak ettim :)

Şoförün dikiz aynasından gizlice sol teklideki insanlara bakıyorum, o esnada şoför arkaya baksa nanayı yedik zaten, şoförü dikizliyor gibi olacağız :) Sol teklide 2. sıradaki vatandaş Fanta ile zevk yaşıyordu resmen.
1 yudum fanta eşliğinde kendi kendine eğleniyordu :) Kendine eğlence yaratmıştı. Davulun sesi uzaktan hoş geliyor tabi. Bir ara ölüyor zannettim açıkçası.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En son baktım böyle olmayacak çantadan elektro şoku pardon şoföre kafayı uzatıp uyarmalarını rica ettim.
Muavin gelip uyarıda bulundu, uyandırılması 4-5 dürtme işlemi sonrasında gerçekleşti.
Sessiz olun dendiği halde "Ben mi?" cevabını yapıştırdı. Halbuki o esnada kertenkele taklidi yapan biri yoktu :)

Bu da böyle bir anım olsun, ileride tekrar okur hoş vakit geçiririm belki. Siz siz olun ileride çok para kazanın. Sizinle aynı otobüse binecek olan insanları testten geçirtin, testi geçemeyen otobüse binemesin :)
Sağlıcakla kalın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı