Yolcu uçağı tuvaletlerinde neden taharet musluğu yok?

647624518

Hectopat
Makaleler
8
Sorum komik gelebilir ama gerçekten merak ettim. Canım sıkılmıştı, Boeing 737 fotoğraflarına bakayım dedim ve alttaki fotoğrafa denk geldim. Aşağıda sıradan bir Boeing 737-800'ün tuvaleti var ama ne hikmetse taharet musluğu yok. Bu bütün uçaklarda böyle mi? Türk filolarında taharet musluklu tuvaletler var mı? Yoksa neden yok? Sonuçta taharet musluğu kullanan bir ülke olmamız gerekiyor ve taharetlenme ülkemiz için bir ihtiyaç.

630.970.jpg

Bilmiyorum ama düşüncemi sunmak istiyorum. 2 yıl önce şöyle bir haber yayımlanmış.
Haber ne kadar doğrudur bilemem fakat acaba o fotoğraf bu haber öncesine mi ait? Veya tesadüf olmuş ta bu uçakta olmamış olabilir mi?

Avrupa ve Amerika pazarına hitap etmediği için uçak üreticileri default bir özellik olarak sunmuyor bunu. Eğer sen Orta Doğu ve Asya pazarına açılacak bir şirketsen aracı modifikasyon şirketleri ile ek paralar ödeyerek uçağının tuvaletine eklettirme yapabiliyorsun.

Yani olay paradan geçiyor. Parayı verirsen satın aldığın uçağa her şeyi eklettirip çıkartabilirsin.

Avrupa ve Amerika pazarına hitap etmediği için uçak üreticileri default bir özellik olarak sunmuyor bunu. Eğer sen Orta Doğu ve Asya pazarına açılacak bir şirketsen aracı modifikasyon şirketleri ile ek paralar ödeyerek uçağının tuvaletine eklettirme yapabiliyorsun.

Yani olay paradan geçiyor. Parayı verirsen satın aldığın uçağa her şeyi eklettirip çıkartabilirsin.
Peki sizce Türk menşeili havayollarının filolarında bu opsiyonu satın alıyorlar mıdır? Şahsen ülkemiz için böyle bir şeyin opsiyonel olması bana bir facia gibi geliyor.

Geri
Yukarı