Yolcu uçağı tuvaletlerinde neden taharet musluğu yok?

Hocam opsiyon dediniz de aklıma THY'nin zamanında yakıt tahliye birimi barındırmayan uçağının havada 6-7 saat turlaması geldi. 🙂
Evet, Airbus bunu opsiyon olarak satıyor ve masraftan kaçınmaya çalışan şirketler de maliyeti düşürmek için satın almayabiliyor. Kalkıştan hemen sonra sorun yaşayan uçak da inmek için saatlerce yakıt harcamak zorunda kalıyor. Biri kalp krizi geçirse öldü yani... Bana kalırsa kesinlikle opsiyon olmamalıdır, Airbus'un hatalı davrandığını düşünüyorum bu konuda.

Evet, Airbus bunu opsiyon olarak satıyor ve masraftan kaçınmaya çalışan şirketler de maliyeti düşürmek için satın almayabiliyor. Kalkıştan hemen sonra sorun yaşayan uçak da inmek için saatlerce yakıt harcamak zorunda kalıyor. Biri kalp krizi geçirse öldü yani... Bana kalırsa kesinlikle opsiyon olmamalıdır, Airbus'un hatalı davrandığını düşünüyorum bu konuda.
Evet, haklısınız ama geniş gövdeli bir uçağa yine de bu özelliği ekletmemek bana tuhaf geliyor. En azından THY ekletebilirdi.

Evet, haklısınız ama geniş gövdeli bir uçağa yine de bu özelliği ekletmemek bana tuhaf geliyor. En azından THY ekletebilirdi.
Her 2 tarafın da hatası var. Airbus zorunlu tutsa zaten THY ya da başka bir şirket paşa paşa ödemek zorunda kalır :)

Yani sonuçta uçağı üreten firma taharet musluğu kullanmıyor. Bu yüzden bunu standart hale getirme gibi bir derdi yok. Ama sen taharet istersen o tuvalet sistemini yeniden tasarlatman gerekir. Çünkü bu öyle 2+1 evdeki gibi bir klozet değil:) Sistemi çok farklı. E bunu yapmak da ekstra bir maliyet demek. Eğer sen Qatar gibi Emirates gibi bir firma değilsen bu tip küçük detaylara ne ihtiyaç duyarsın ne talep edersin:)

Kısaca firmalar buna “çok rahatsız oluyorsan inince s.çarsın birader” diyorlar🤣

Geri
Yukarı