Yolcu Uçakları Ters Uçabilir mi? Boeing İse Uçar

Bunu hatta gösteri ve tanıtım uçuşu esnasında yapmıştı. Baya başarılı bir pilot, alkışlamak gerek:) Tabii FAA, bu gösteri sonrasında ceza vermişti pilota:) Emniyetsizlik yüzünden. Aslında simülatörde takla atabiliyorsunuz uçakla ama ters uçuş yani ters bir şekilde ileri uçmak maalesef aerodinamik açısından imkansız yolcu uçakları ile. Uçak kendini direkt aşağı itiyor. İçerisi zaten çarşamba pazarına dönüyor her şey uçar gider:) Çünkü öyle bir şey için tasarlanmadı bu araçlar:)

Bunu hatta gösteri ve tanıtım uçuşu esnasında yapmıştı. Baya başarılı bir pilot, alkışlamak gerek:) Tabii FAA, bu gösteri sonrasında ceza vermişti pilota:) Emniyetsizlik yüzünden. Aslında simülatörde takla atabiliyorsunuz uçakla ama ters uçuş yani ters bir şekilde ileri uçmak maalesef aerodinamik açısından imkansız yolcu uçakları ile. Uçak kendini direkt aşağı itiyor. İçerisi zaten çarşamba pazarına dönüyor her şey uçar gider:) Çünkü öyle bir şey için tasarlanmadı bu araçlar:)
Olayı şimdi anlıyorum ya. Ben ucak geri geri uçacak sandım ters diyince. Videodan da bir şey anlamadım. Simdi anlıyorum 😁

@marcel'o
@Miguel Felix Gallardo

Yok o kadar değil siz çok uzaklaştınız konudan:) Tono hareketi deniyor buna yani yan yatarak bir takla atıp devam ediyor o kadar:) Ama yolcu uçağı için muazzam bir hareket tabii.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı