Yolda gördüğüm Mustang

Şu güzelliğe bakar mısın be. Türkiye' de böyle klasik güzellikerin sayıca daha fazla olmasını isterdim. Parasızlıktan diyeceğim para olsa millet gidip Passat, BMW 3 serisi falan alırdı. Bunlara bakacak adam Türkiye'de zor bulunur.

Şu güzelliğe bakar mısın be. Türkiye' de böyle klasik güzellikerin sayıca daha fazla olmasını isterdim. Parasızlıktan diyeceğim para olsa millet gidip Passat, BMW 3 serisi falan alırdı. Bunlara bakacak adam Türkiye'de zor bulunur.
Arabanın plakası zaten yabancı. Çok yakar, yedek parçası zor, kötü görünüyor gibi saçma bahaneler buluyorlar.

Bakması zor, parçasını bulmak da zor ve herkese hitap eden bir araba değil. Dışarıdan çok güzel görünüyor ancak param olsa ve alacağım tek araba olsa almazdım. Bu tarz araçlara sahip çoğu kişinin başka araçları da oluyor.

Arabanın plakası zaten yabancı. Çok yakar, yedek parçası zor, kötü görünüyor gibi saçma bahaneler buluyorlar.
Bir kızı sevdikten sonra nazlarına da katlanırsın artık. Görünüşü, huyları, sorunlari seni sinirlendirmez; aksine uğraşmaktan zevk alırsın. Araba sevmek de böyle. Bir kere senin gönlünde yer etti mi aldıktan sonra her gün yıkar, bakmaya doyamazsın. Birazcık bile sesini duymak için can atarsın. Yedek parçasıymış, maarafıymış, kronik sorunlarıymış... o senin bir parçan ise nasıl vazgeçebilirsin ki?

@SideWinder Almaya yetecek param olsa, ilk işim hayalimdeki arabayı almak olurdu. Başkasını bilemem, benim için bir tutku meselesi bu. Parçası ve bakımı arabayı sevdikten sonra hiçbir anlam ifade etmiyor.

Birkaç ay önce bağdat caddesinde 68 model gökyüzü mavisi renginde, sıfır gibi kusursuz bir Mustang Fastback görmüştüm. O ses, o duruş, o hatlar ödenecek paraya ve zamana kesinlikle değer. Tabii paranız ve zamanınız varsa.

Aşırı zengin olmadıktan sonra Türkiye'de bu araçlara sahip olmak zor. Vergisi, yakıtı, bakımı, parçası... Her türlü üzülürsünüz. Zengin olan adam hafta sonu 2-3 saat binmek için alır, garajının bir köşesine koyar. Hafta içine de farklı araç çeker... Zaten koymaz bu adamlara besledikleri aslanlar.

Araba kültüründe ABD'yi çok seviyorum, öyle olmasını isterdim açıkçası.

Zengin olan adam hafta sonu 2-3 saat binmek için alır, garajının bir köşesine koyar. Hafta içine de farklı araç çeker...

Benim demek istediğim de buydu aslında @kt2. Türkiye için düşününce zaten kafadan bitiyor, ancak yurtdışında da bu tarz eski araçları yenileyen kişiler, genellikle her zaman kullanmıyor. Günlük kullanım için başka araçları oluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı