Yone vuruş komboları

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Yone'de daha 2. maçım ve Jungle mainim aslında ama karakter denemeyi istiyorum.
Yone'de 1V1'de iyi hasar çıkaracak vuruş kombolarını söyler misiniz?
Ne zamanlarda safe kalmalıyım vs.?
Top lanede oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dzukill izlemeni öneririm. Karakterin hasar olayı her skillden sonra auto vurmakla alakalı. Animasyon iptali ile yüksek hasar çıkarabilirsin.

Top lanede oynuyorum.
Q Rüzgarın olmadığı sürece takaslara girme.
Combo sayılmaz ama e r q rüzgarı tam bitime yakın tutuştur atarsan büyük ihtimal galip gelirsin.

Top lanede oynuyorum.
Yone'de Yasuo'daki gibi kombolar yok. Yapmanızı önereceğim 2 şey var maksimum hasar için takasa girerken veya ulti atarken e yeteneğinizle girmek. Heyecanlanıp ölürken e yeteneğinizle kaçmaya çalışmamak.

Çok farklı oynanış şekilleri var. En basitinden iki kere Q dan sonra E basıp Q+W+AA ile devam edersin. Ulti yeteneğin varsa fight başlatacağın zaman iki Q+E+Q+R+W yapıp gözüne kestirdiğin kişiye AA ile devam edersin. Yone çok güçlü savaş başlatma potansiyeline sahiptir. Önemli olan güzel pozisyon alıp, ikinci söylediğim şekilde kombo yapman. Çünkü rakipleri perma cc ye sokuyorsun ve tepki veremiyorlar. Bildiğin gibi havaya savurma oyunun en bozuk kitle kontrolüdür. Çünkü arındır veya civa gibi itemler ve merkür ile rünlerden aldığın sıvışma bile havaya savurma etkisini engellemez ve etkisini azaltmaz.

Yone'nin yetenek setini göz önüne getir, sonra sorunu tekrar düşün.

Yone düz vuruşa dayalı bir şampiyon, yetenek seti de düz vuruşlarına destek olacak şekilde yapılmış.

Yapman gereken tek şey 1. Q yükünü alip, E ile ruh formuna geçip hızlıca 2. Q yükünü alıp adama atlaman.

Yone aşırı basit şampiyon. Kombosu yok. Düz vur yeter.

İrelia kombosu der misiniz?
Eğer rakip seni kite'layacak ise önce ultini atıyorsun.
Eğer kite'layamaz ise 4 Q stack'i alıp ardından e'yi tutturup giriyorsun(e'yi tutturmadan asla girme).
Ardından 1 q'yu vurduktan sonra ulti atıp 2. q'yu ardından düz vuruş atıp sıçra falan atarsa 3. q'yu kullanıyorsun.
W'yu kendin o pozisyona göre kullanırsın.
Kısaca 4 Stack Q alıp E Q düz vuruş ulti Q düz vuruş Q .

Eğer rakip seni kite'layacak ise önce ultini atıyorsun.
Eğer kite'layamaz ise 4 Q stack'i alıp ardından e'yi tutturup giriyorsun(e'yi tutturmadan asla girme).
Ardından 1 q'yu vurduktan sonra ulti atıp 2. q'yu ardından düz vuruş atıp sıçra falan atarsa 3. q'yu kullanıyorsun.
W'yu kendin o pozisyona göre kullanırsın.
Kısaca 4 Stack Q alıp E Q düz vuruş ulti Q düz vuruş Q .
Aga 4 stack q olmadan fighta giremezmiyiz adamla

Geri
Yukarı