Yosemite 10.10.3 Gigabyte H97-D3H

Evet arkadaşlar birçok hackintosh yosemite dmg ve iso dosyası denedikten sonra sonunda bilgisayarıma uygun hackintosh sistemi kurmuş bulunmaktayım. Bir çok forumda clover tavsiye edilmesine rağmen ben kurulumu chameleon bootloader üzerinden yaptım. Sistem stabil olarak çalışmaktadır.(Çok nadirde olsa ara sıra masaüstünde kilitlenmeler oluyor)
Kurulumu kısaca anlatırsam;
İlk olarak windows'ta vmware kurarak torrent sitelerinden maverick image'yi bulup birkaç vmware ayarıyla sistemde sorunsuz açtım. Forumda kurulum ile ilgili video ve anlatımlar mevcuttur.
Sistemi açtıktan sonra appstore'dan yosemite 10.10.3'ü dmg olarak indirdim.
Unibeast programını çalıştırarak usb ye kurulum dosyalarını aktardım.(Google'da unibeast yosemite kurulumu diye aratırsanız, detaylı biçimde anlatımı mevcut)
Yukarıdaki maverick indirme ve unibeast kurulumu gibi işlemler sanal pc içinde gerçekleştirilmiştir.
Kuruluma geçmeden önce bios achi modu enable ve vtd disable yaptım. Boot security zaten disable olarak kayıtlıydı.
Pc'yi f12 tuşu ile usbden boot ettim. Komut olarak npci=0x3000 -v ile kurulum ekranına sorunsuz olarak geldim. Diski guid partition(gpt) olarak 2'ye böldüm. İlk bölüme mac sistemi kurdum.
Kurulum bittikten sonra usb'den boot ederek yüklü olan mac bölümü seçip -v komutu ile sistemi açtım.
Multibeast ile chimera boot loader ile uygun kextleri seçip kurdum.
Sistemi yeniden başlattığımda usb olmadan boot olmadığını farkettim.(Chimera kurmama rağmen)
İnternetteki araştırmalarımdan sonra seagate harddisklerinde bu sorunun olduğunu anladım. Bir forum sitesinde çözüm olarak usbden boot edip kurulum ekranına gelmemi ve disk utility seçeneğinden sistemin kurulu olan mac bölümünü unmount etmemi söylediler. Aynısını yaptım.ek olarak terminali açıp:
dd if=/usr/standalone/i386/boot1h of=/dev/disk0s1
komutunu verdikten sonra sistem usbsiz boot edebildi.
Şuan sistemim stabil ve gayet hızlı çalışmaktadır.Güncellemeler sonrası bazı kextleri tekrar yüklemek dışında başka bir ayar yapmıyorum.
Sistemim
  • Intel işlemci 1150 pin 4560
  • Asus nvidia gtx 760 (Otomatik tanıyor)
  • Realtek Alc 1150 ses kartı onboard(multibeast audio içerisinde alc1150 seç)
  • İntel GbE lan (multibeast network-intel-AppleIntelE1000e v.3.1.0a)
Aynı anakarta sahip arkadaşlar kurulum yapamadıysa elimden geldiği kadar yardımcı olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı