Yosemite Klavye Düzenini Değiştirme

emresaygin

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Windows'dan Hackhintosh'a geçince bir takım değişiklikler var fakat alışamadığım ve sürekli kullandığım 2 tuş var. Sürekli kod yazıyorum arkadaşlar küçüktür ve büyüktür tuşunun yerlerini değiştiremez miyim acaba . Şimdiden teşekkürler...

Merhaba arkadaşlar Windows'dan Hackhintosh'a geçince bir takım değişiklikler var fakat alışamadığım ve sürekli kullandığım 2 tuş var. Sürekli kod yazıyorum arkadaşlar küçüktür ve büyüktür tuşunun yerlerini değiştiremez miyim acaba . Şimdiden teşekkürler...
Ben de aynı dertten müzdaripim, bildiğim kadarıyla değişmiyor.

System Preferences/Keyboard & Mouse/Keyboard/Modifier Keys ayarlarından tuş fonksiyonlarını değiştirebilirsiniz.

Ben de aynı dertten müzdaripim, bildiğim kadarıyla değişmiyor.
Hocam bu dediğinizi türkçe sistemde denemeye kalkıştım fakat Keyboard ve Mouse ayrı ayrı siz birleşik vermişsiniz . Dediğinizi yapamadım türkçe bir şekilde yazabilirmisiniz . Yosemite kullanıyorum...

Birde hocam attığınız program çok kapsamlı gibi duruyor . Zira hata yapmaktan korkuyorum bugün ukelede gibi bir programla denedim sistemi yeniden kurmak zorunda kaldım...

Aralarında & işareti var. BU "ve" anlamında. Zaten ayrı ayrı bakacaksın onlara. Hata yapmak konusunda endişe ediyorsan hiç bulaşma zaten. Ayrıca Mac tuş kombinosyonlarına alışırsın zamanla.

Hocam Sistem Tercihlerin'den girdim uygulama olarak ekledim sublime tex'i ve bir kaç tuş atadım daha sonra değiştirdim işe yaramadı maalesef ... Dediğiniz uygulamayı indirdim kurdum fakat çok karmaşık ve maalesef internette ingilizcede olsa tutorial videosu yok ...

Hocam Sistem Tercihlerin'den girdim uygulama olarak ekledim sublime tex'i ve bir kaç tuş atadım daha sonra değiştirdim işe yaramadı maalesef ... Dediğiniz uygulamayı indirdim kurdum fakat çok karmaşık ve maalesef internette ingilizcede olsa tutorial videosu yok ...
Bence bu kadar uğraşmanıza değmez bir süre sonra alışıyorsunuz, ama tabi yine de siz bilirsiniz.

Hocam sorunu ukelele ile hallettim tuşları editledikten sonra Keyboard Layouts'a attım çok güzel oldu tam zevkime göre :) Herşey için teşekkürler arkadaşlar iyi geceler...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı