Çözüldü Yosemite Kurulumunda bilgisayar yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Testarossa

Hectopat
Merhaba, arkadaşlar. Dünden beri Yosemite kurmayı deniyorum ama çeşitli hatalarla karşılaşıyorum. @Recep Baltaş 'ın hazırladığı rehberden sonra biraz ilerleme kaydettim ama hala sorunlar var. Sırasıyla yaptıklarım şöyle, hazırda kurulu olan bir Mavericks'im vardı, Yosemite kurulum USB'si takılıyken Clover Bootloader'dan kurulum yapmayı denediğimde Verbose ekranı açılıyor ve yazılar akmaya başladıktan 1-2 saniye sonra hızlıca bilgisayar yeniden başlıyor. Bazen Verbose'u bile girmeden başlıyor. Aynı şekilde USB takılı iken Mavericks'i açmayı denediğimde de yeniden başlıyor. Paragon Partition Manager ile Mavericks'in kurulu olduğu bölümü yeniden biçimlendirdim, yüklü olan Clover Bootloader'ı boot seçeneklerinden kaldırdım ve yeniden denedim, sonuç aynı. -x, dart=0, arch=x86_64 gibi çeşitli komutları denedim ama işe yaramadı. Recep Baltaş'ın yazdığı yönergeleri okuduktan sonra Caches dosyasındaki Startup dosyasını bilgisayarıma yedekleyip USB içinden sildim ve bu sefer bilgisayar yeniden başlamıyor ama ekteki gibi bir hata ile karşılaşıyorum. Bunu nasıl aşarım, fikri olan var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada, imzamda ekli ama yine de yazayım. Sistemim:

MSI GE60 Apache, i5 4200H, GTX850M

20141021_113516455_iOS.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanal makinenizde veya normal çalışan hackintoshunuz var mı ? Çözümümüz oldukça kolay, fakat bir mac lazım.

Sanal makinede ve Dual Boot olarak Mavericks kullanıyordum ancak Hard Disk'e kurulu olanı daha yeni kaldırdım sorunu çözmemde etkisi olabilir diye. Sanal makineyi açabiliyorum hala, ne yapmam gerekiyor?

Clover Configurator - HackintoshOSX.com
Buradaki Configurator'u çalışan bir mac'e kurun.
Daha sonra sol kenarda "Mount EFI" kısmına gelip USB'inizin EFI bölümünü Mount edin.
Daha sonra yine sol kenarda "Install Drivers" adı altındaki sekmeye tıklayın.
Karşınıza çıkan kutucukların üstünde "OsxAptioFixDrv" yazana tıklayın ve sağ taraftaki işlem panosundan eklendiğini kontrol edin.
Buyrun çözüm bu kadar. Umarım sıkıntı çekmezsiniz.

Sorunu çözecek diye düşünmüştüm ben de ama maalesef çözmedi. HFS+ driverlarını ve OsxOptio'nun daha basitleştirilmiş versiyonu olan sürücüleri denedim ama sonuç değişmedi. Bir ara hata kodunda ufak bir değişiklik oldu ama önemli değil gibi geldi bana, olmazsa onun görüntüsünü de alıp buraya koyacağım. Farklı kombinasyonlar ile denemeye devam ediyorum, umarım işe yarar.

Aslında şaşıramıyorum çünkü tamamıyla donanım yapıları dahil sorun çıkartabiliyormuş. Denemekten başka çare yok. Kulağım burda olucak, yarın tekrar bakacağım.

Çok teşekkür ederim yardımların için. Farklı kombinasyonları denedim, sonuç aynı. Şu an aldığım hata kodu resimdeki şekilde:

20141021_234118093_iOS.jpg

Ekran Resmi 2014-10-22 10.08.18.png

Bunu denemediyseniz, OsxAptioFixDrv'i USB'deki EFI'den kaldirip bunu ekleyip tekrar denerseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı