Yosemite kurulumu tamam chameleon veya clover kuramıyorum

kardes4

Hectopat
uzun bir uğraşıdan sonra unibeast ile oluşturdurduğum usb ye
still waiting for root device hatasını aşabilmek için Extra/extensions içine genericusbxhdci.kext dosyasını aatarak sorunsuz bir kurulum yaptım.
Ekran kartı ilk kez güzel bir şekilde kuruldu.
Ancak kurulum bittikten sonra
değişik chameleon ve clover sürümleri denememe rağmen
guid partition (GPT ye) na kurabildiğim tek parça ssd ye bootloader kuramadım.
hala usb den boot edip ssd deki kurulumu seçip açabiliyorum.
yorumlarınızı bekliyorum.

Yaptığınız aşamaları daha ayrıntılı anlatabilirseniz yardım etme açısından daha iyi olur. Eğer windowsunuz uefi modda kurulu ise Clover Configurator programı ile bu sorunu aşabilirsiniz. Recep Baltaşın hazırlamış olduğu dual boot kurulum rehberinde bu ayrıntılı olarak işlenmiş. Rehberi izlemenizi tavsiye ederim

Clover da chameleon da denendi.
İlk kez unibeast den dolayı hddyi mbr değilde GPT yapıp kurmama müsade etti.
Sanırım sorum burda...
Ama çözüm bilemiyorum.
Çok kurulum yaptım.
En sorunsuzuydu. Boot olayı hariç

Peki Clover Configurator programını kullanarak Ssdnizde yer alan EFI bölümünü mount edebiliyor musunuz?

Ekran kartının sorunsuz şekilde kurulduğunu yazmışsınız sadece. Nasıl kurduğunuza dair herhangi bir yönerge bulunmamaktadır.

Peki Clover Configurator programını kullanarak Ssdnizde yer alan EFI bölümünü mount edebiliyor musunuz?
Bu dediğinize benzer bir işlem yapmadım.nasıl yapılır fikrim yok

Ekran kartının sorunsuz şekilde kurulduğunu yazmışsınız sadece. Nasıl kurduğunuza dair herhangi bir yönerge bulunmamaktadır.
Zaten bir yönerge takip etmedim.
Yukarıda yazdıklarımdan başka...
Kendi kuruldu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı