Yosemite Soluk Ekran Problemi

hardal

Hectopat
Arkadaşlar merhaba bugün forumdaki raw imajı ile yosemite yükledim ancak ekranım soluk görünüyor (intel hd300 384 mb olarak tanındı ancak donma yok.) Bu sadece benim monitörümde böyle anlaşılan çünkü ekran resmini çekip teyit için upload ettim ve normal görüntü mevcut.

Edit: Daha anlaşılabiir olması açısından soluk ekran ve bu şarj kablosu takılı hali sökünce daha soluk.

1.jpg
23.png

Makine: Samsung sf511-s05tr samsung için batarya kexti kullanan varsa ve paylaşırsa çok makbule geçer.
pili tanıtmayı başaramadım acaba sorun bununla mı alakalıdır ? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yerinde olsam kullanmayacağın şeyler için kext yükleme çünkü her yüklediğin kext sistemin kararlılığını bozar. Ayrıca sistem Optimus'lu olup UEFI yok ise Clover kullanma zira Chamelon daha kararlıdır.

Batarya ve ses için: Audio, Battery.zip — Yandex.Disk

10.9.5 çalışıyordu. Yosemite'de ne olur bilmiyorum ama muhtemelen çalışır. Yükleyip, yeniden başlattıktan sonra izinleri onarmayı unutma.

Yerinde olsam kullanmayacağın şeyler için kext yükleme çünkü her yüklediğin kext sistemin kararlılığını bozar. Ayrıca sistem Optimus'lu olup UEFI yok ise Clover kullanma zira Chamelon daha kararlıdır.

Batarya ve ses için: Audio, Battery.zip — Yandex.Disk
ekstradan yüklediğim bi kext yok zaten :\ batarya(ekrandan dolayı) ve ses sorununu aşmaya çalışıyorum şu an ondan sonra stabil denebilir benim için

Son durum nedir ?
2. kez kurdum sistemi ses ve batarya(ekrandan dolayı aslında umurum dışında) ikisi dışında güzel çalışıyor bunları halledersem bootloader yükleyip kullanacağım ancak sesi maverickste sorunsuz çalıştırmama rağmen bunda bulamadım bir türlü :\ yinede o sonraki adım ilk işim batarya.

Vietnam Tools içerisinde VoodoHDA 2.8.6 var onu deneyin problemsiz kullanıyorum. Batarya içinde paylaşımda bulunduğum kextleri denediniz mi ? Eğer olmuyorsa batarya için fazla sıkıntı yapmayın Yosemite yeni bir sistem ilerleyen günlerde güncel kextler çıkacaktır.

Vietnam Tools içerisinde VoodoHDA 2.8.6 var onu deneyin problemsiz kullanıyorum. Batarya içinde paylaşımda bulunduğum kextleri denediniz mi ? Eğer olmuyorsa batarya için fazla sıkıntı yapmayın Yosemite yeni bir sistem ilerleyen günlerde güncel kextler çıkacaktır.
İçimi okudun batarya için kullandığın kextleri rica edecektim :D Neredeler acaba ? vietnamtoolsuda ilk kez duydum multibeast benzeri bir yazılım sanırım ? Edit : denedim ses çalıştı lakin mikronla beraber feci bir gürültü yapıyoru şu an sanırım farklı kext lazım batarya ise hala :(

Son düzenleme:
Sistem ayarları içerisinden VoodoHDA yapılandırmasındaki input gain ayar çubuğunu sola doğru çekerek kapalı duruma getirince seste farketmesi gerek sadece biraz ayarlarını kurcalayın. Batarya için biraz bekleyin kextler güncellensin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı