Yosemite USB olmadan boot etme

ozi_lion

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar bende Lenovo G570'e forumdaki imaj ile harici hard diske sorunsuz bir şekilde kurulum yaptım ve şu an kullanıyorum. Fakat kurulum için kullandığım USB flash disk olmadan malesef sistemi boot edemiyorum. Kurulum sırasında Clover ile kernel panic hatası aldığımdan Chemeleon ile başarılı oldum. Tüm kurulum tamamlanıp masaüstü ekranım geldikten ve Wifi ayarlarımıda yaptıktan sonra Chemeleon kurup kurulum USB'si olmadan çalıştırmayı denediğimde mach_kernel bulunamadı devam etmek için bir tuşa basın hatası alıyorum. İnternetten biraz araştırıp yapmaya çalıştım ama en fazla mach_kernel hatasını geçtim fakat bu seferde kextleri yüklerken bitirmeden restart atmaya başlıyor. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

İnternet üzerinden yaptığım araştırmalar yardımıyla Clover ile boot etmeği başardım. Şu an tek yapmam gereken Clover boot ekranında Options bölümünde Graphics Injections altında IntelInject seçeneğinin pasif olmasını sağlamak. Clover Configurator ile yapmak istedim ama uygulamaya yabancı olduğumdan altından kalkamadım, hatalı seçim yapıp daha kötü durumlarla karşılaşmamak içinde şimdilik belirttiğim seçeneği Lenovo G570 için her açılışta manuel olarak kendim + işaretini kaldırmaktayım. Şu an için Clover ve Yosemite boot etme ile ilgili başka herhangi bir sorunum kalmadı. Clover çalışması için Mavericks 10.9.5 Boot Sorunu ve Ekran Kartı konusunda belirtilen adımları uyguladım.

Inject Intel, yani Intel ekran kartınız OS X'in sorunsuz kurulması adına geçici olarak devre dışı bırakılır ve daha sonra uygun ID girilerek OS X'te çalışır. Bu durumda sizin yapmanız gereken uygun IGPlatformID'yi girerek Intel GPU'yu etkinleştirmek. Rehberleri izlemediniz sanırım:

Dual Boot UEFI Windows 8.1 ve Mac OS X Mavericks 10.9.2 Kurulum Rehberi » Technopat
benim konumada cevap verir misiniz, bu konunun altında çok mağdurum lütfen.

USB kurulum aracımı forum içerisinde yer alan imaj ile oluşturdum, konu linki altta yer almakta. Konu içerisinde verilen videoyuda izledim. Açıkçası videoda anlatılan Clover Configuration ayarlarını zamanım olmadığından henüz uygulamamıştım. İlk fırsatta uygulayı sonucu paylaşacağım.

Mikail hocam verdiğiniz adreste anlatıldığı üzere Clover ı sabit diskime yükleyip USB olmadan direkt açılmasını sağlamak istedim fakat BIOSum UEFI olmadığından malesef orada anlatılanlar sistemime uygun değil. UEFI olmayan sistemlere uygun olan bir yöntem varsa önerebilir misiniz?

Clover ayarlarını aşağıdaki resimdeki gibi yap:
NON UEFI.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı