Yosemite ve Windows Dual boot yapmak

mrdefender1

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Öncelikle selamlar .1 TB lık HDD yi 3 e bölüp uzun bir uğraştan sonra forumdaki arkadaşların da yardımı ile 1 bölümüne yosemite kurdum. Multibeast ile ayarlarını yaptım. Çalışıyor. Şimdi bu ayırdığım 2.bölüme windows 8.1 var onu kurmak istiyorum. Direk şekilde CD 'yi takıp bu boş alana kursam sorun olur mu? Kurduktan sonra Mac de yada bilgisayar da bir ayar yapmak lazım mı? Yapılacaksa ne yapmam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Clover bootloader ile rahatca yapabilirsin. Windows kurarken yosemitenin kendi efi ve recovery bolumunu sil ve windowsun kendi kendine bir partition olusturmasini sagla. Kurulum bittikten sonra yosemite ye gec clover bootloader kur. R3050'yi tercih edebilirsin son versiyon cunku. Kurarken ozellestir kismindan boot0af yi sec install clover esp secenegini ve driver32 64 uefi yi ve sata seceneklerini kullanarak yukle. Sistem acilista boo0af error verecek. İnternette cozumu var uyguladiktan sonra sistemini sorunsuz acabilirsin. Gerekli boot1h dosyasina ulasamazdan ben yuklerim buraya.

Not: Şuan ki efi de kurulu olan clover dosyani yedekleyip sonradan kullanabilirsin. Kolay gelsin...

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim

• İŞLEMCİ = Core 2 Duo E8200 socket 775
  • ANAKART = Gigabyte GA-P35-DS4
  • EKRAN KARTI=GeForce 8800GT (1 gb)
usb boot ile Yosemite 10.10.1 ve Windows 8.1 ve Windows 7 birlikte kurmak istiyorum.kurulum için bios v.b. ayarlar konusunda bilgi verebilirseniz sevinirim
3 sene önce dvd sürücü ile Mac os Lion kurmayı denedim.Kurulumda başarılı olsamda Harddiskten boot etmeyi bir türlü beceremedim.bilgi sahibi olmadığım için Chamelonu harddiske kurmayı beceremedim.o zaman sınırlı sayıda kaynak vardı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı