"Your PC couldnt turn off properly error code: 0xc0000001" hatası

İçinde önemli dosyalar var mı peki (video, resim vb...)
Bir de yakın zamanda bilgisayarı fişinden çekerek kapattınız mı ya da çalışırken elektrikler gitti mi?

Bu şekilde çıktı yani.

Yazılımsal bir sorun. Windows dosyaları hasar görmüş gibi duruyor. Donanımınız da bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

F1'e basıp kurtarma moduna girip oradan gelişmiş seçenekler (Advanced options) orada komut istemi var (command prompt) oradan CMD'ye erişebilirsiniz.
F1 çıkmıyor yakın zamanda fişini çekerek kapattım bu doğru.

F8 ve enter var sadece bende.

F8 ve enter var sadece bende.

Windows dosyalarınız hasar görmüş. Tespitimiz artık kesinleşti şimdi çözüm üretmemiz lazım.

F8'e basıp güvenli modda çalıştırmayı deneyin en azından konu başında istediğiniz gibi CMD'ye erişebilirsiniz.

Son düzenleme:
Windows dosyalarınız hasar görmüş. Tespitimiz artık kesinleşti şimdi çözüm üretmemiz lazım.

F8'e basıp güvenli modda çalıştırmayı deneyin en azından konu başında istediğiniz gibi CMD'ye erişebilirsiniz.

Bende F4 enable safe model olarak onu denedim ama siyah ekranda kalmıştı.

Hard diskinizi başka bir bilgisayara 2. hard disk olarak takıp verilerinizi içinden diğer hard diske alabilirsiniz diye düşünüyorum çünkü iş formatlık gibi duruyor.

İçinde Windows 10 olan bir USB'ye sahibim bir şekilde kendim boot falan etmem lazım bootmgr is missing hatasınıda alıyorum yaparken.

Bootmgr'yi Rufus atması lazım.

ISO dosyasını Rufus'dan seçerek ISO'yu USB'ye öyle atmalısınız yoksa olmaz.

Zaten USB'nin içindekini Rufus ile atmıştım bootmgr ne bilmiyorum.

Onarım ya da temiz kurulum yapacaksın. Önemli verin varsa Ubuntu ile bootable USB yap boot edip verilerini kurtar.

Önemli verim yok temiz kurulum yapsam yeter ama nasıl yapacağım?

Önemli verim yok temiz kurulum yapsam yeter ama nasıl yapacağım?

Burada anlatım mevcut.

Geri
Yukarı