YouTube 1080P 60FPS icin hangi ayarlar en iyi?

Arkadaşın Kurgu & Montaj bölümüne konu açtığını göz önünde bulundurursak galiba render alırken hangi ayarların daha uygun olduğunu sorduğunu tahmin ediyorum. Aslında hangi programı kullandığına bağlı. Kullandığın programı belirtirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.

Premiere Pro ile render alırken youtube için.

Sorununuzu biraz daha açıklayın.

YouTube'a Premiere Pro ile render alırken en iyi ayarları kast etmek istedim.

Render alırken mi?

Evet.

Arkadaşın Kurgu & Montaj bölümüne konu açtığını göz önünde bulundurursak galiba render alırken hangi ayarların daha uygun olduğunu sorduğunu tahmin ediyorum. Aslında hangi programı kullandığına bağlı. Kullandığın programı belirtirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.

Evet , Premiere Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Premiere Pro ile render alırken YouTube için.

YouTube'a Premiere Pro ile render alırken en iyi ayarları kast etmek istedim.

Evet.

Evet, Premiere Pro.

Premiere Pro içinse zaten Premiere Pro sana YouTube için önerilen bir ön ayar sunuyor. Oradan 480pden 4K'ya kadar istedeğin uygun ön ayarı seçebilirsin.

Seçiyorum fakat YouTube'de kalitesiz oluyor başka birilerinin videosuna baktığımda çok iyi gözüküyor aynı kategoride olmamıza rağmen.

O dediğinde şunlara bağlı;
1-Videoyu kaydemek için kullandığın bitrate değeri.
2-Render için kullandığın bitrate değeri.

Şimdi 1.si sadece ayardır olur biter ama (yüksek bitrate = yüksek dosya boyutu) ve yüksek dosya boyutu = yüksek render süreci.

2. olarak eğer render için kullandığın Bitrate'i yükselttiğin zaman evet video cam gibi olur ama bunu renderlamak için yüksek güçte bir işlemci lazım. Diyelim ki o işlemci sende var, o zamanda internet devreye giriyor ve de senin (örnek olarak) 70Mb/sn bitrate de renderlamayı başardığın videoyu YouTube'a yükleme şansın yok. Çünkü upload hızın büyük ihtimalle 3-5MBPS'dir.

Hepsini geçtim zaten video YouTube'a yüklendiğinde YouTube o video bir daha kendi işleyip koyuyor.
Yani senin cam gibi video yüklemen için YouTube kırptığında bile cam gibi gözükecek kadar yüksen bir bitrate vermen lazım oda şu anki şartlarla mümkün değil gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı