YouTube arama önerileri algoritması

Yedinci Mühür

Decapat
Örneğin bir kelime seçtiniz. Bu kelime ise neredeyse hiç kullanılmayan, özel bir kelime. Bu kelimeyi günde 2-3 kez yazsanız, bir zaman sonra otomatikmen daha siz kelimeyi bitirmeden o kelimeyi gösterir mi?

Not: Kelime özel ve hiç kullanılmamış bir kelime gibi düşünün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben YouTube'da, Cyberpunk 2077 Game yazdım. Sadece "Cy" hecesi yazmama rağmen, Cyberpunk 2077 +18, sexiezm diye yazılar çıkıyor XD.

Yani daha kötülerini de gösteriyor.

Şöyle bir baktım da; gösterir diyorum. Ben O harfine basınca:
  • Orkun Işıtmak (Ayda yılda bir olsa da videolarını izlerim)
  • Olasılık ve istatistik (Ders videolarını son birkaç ayda izledim)
  • On Purpose (Dinlediğim bir şarkı)
  • Oha Diyorum (Belki 3 yıldır herhangi bir videosunu izlemedim)
  • Onedio Hasan Can Kaya (Konuşanlar'ın hatırı sayılır miktarını izlemiş olsam da o videodan haberim bile yok)
Diğer harflerde de benzer durumlar var. Başlarda benimle alakalı şeyler çıkıyor.
Q yazınca Quadrant ve Qualify Highlights F1 çıkıyor.
W yazınca Wap çıkıyor, neymiş diye baktım. Bir şarkıymış. Belki de ben W ile bir şey aramamışımdır.
E ile Enes Batur çıktı. Onu da hiç aramadım.
R ile Romain Grosjean Crash çıktı. O şekilde aramadım ama önerilenlerde çıktı ve izledim. Renault R25 çıktı, aynı şey onun için geçerli. R25 Abu Dhabi çıktı, aynısı geçerli.
T'de dinlediğim şarkı ve sanatçılar, 5. sırada da Technopat var. Technopat'ın videolarını pek sık izlemem ama izlemişliğim var.

Yani etkilenebiliyor. Ama muhtemelen senin aramandan çok açıp videoları izlemene bakıyor. Normalde anasayfada çıkan öneriler öyle. Abone olmayıp videolarını izlediğim, videolarını izlediğim için bana önerilen, bana önerildiği için videolarını izlediğim kanallar var. Bu kanalları abone olduğum kanallardan daha fazla görüyorum.
YouTube videoların izlenmesine çok dikkat ediyor.

Bu arada doğru anladıysam siz aramanın metin önerilerinden bahsediyorsunuz. Çıkan sonuçlardan değil. Başlığı o şekilde değiştiriyorum. Onu kastetmediyseniz konunun ilk mesajını raporlayıp belirtirseniz raporu gören moderatör düzeltecektir.

Ben YouTube'da, Cyberpunk 2077 Game yazdım. Sadece "Cy" hecesi yazmama rağmen, Cyberpunk 2077 +18, sexiezm diye yazılar çıkıyor XD.

Yani daha kötülerini de gösteriyor.
Dediğim farklı. Bu çok hype ve bilindik bir kelime. Çıkması normal.
Şöyle bir baktım da; gösterir diyorum. Ben O harfine basınca:
  • Orkun Işıtmak (Ayda yılda bir olsa da videolarını izlerim)
  • Olasılık ve istatistik (Ders videolarını son birkaç ayda izledim)
  • On Purpose (Dinlediğim bir şarkı)
  • Oha Diyorum (Belki 3 yıldır herhangi bir videosunu izlemedim)
  • Onedio Hasan Can Kaya (Konuşanlar'ın hatırı sayılır miktarını izlemiş olsam da o videodan haberim bile yok)
Diğer harflerde de benzer durumlar var. Başlarda benimle alakalı şeyler çıkıyor.
Q yazınca Quadrant ve Qualify Highlights F1 çıkıyor.
W yazınca Wap çıkıyor, neymiş diye baktım. Bir şarkıymış. Belki de ben W ile bir şey aramamışımdır.
E ile Enes Batur çıktı. Onu da hiç aramadım.
R ile Romain Grosjean Crash çıktı. O şekilde aramadım ama önerilenlerde çıktı ve izledim. Renault R25 çıktı, aynı şey onun için geçerli. R25 Abu Dhabi çıktı, aynısı geçerli.
T'de dinlediğim şarkı ve sanatçılar, 5. sırada da Technopat var. Technopat'ın videolarını pek sık izlemem ama izlemişliğim var.

Yani etkilenebiliyor. Ama muhtemelen senin aramandan çok açıp videoları izlemene bakıyor. Normalde anasayfada çıkan öneriler öyle. Abone olmayıp videolarını izlediğim, videolarını izlediğim için bana önerilen, bana önerildiği için videolarını izlediğim kanallar var. Bu kanalları abone olduğum kanallardan daha fazla görüyorum.
YouTube videoların izlenmesine çok dikkat ediyor.

Bu arada doğru anladıysam siz aramanın metin önerilerinden bahsediyorsunuz. Çıkan sonuçlardan değil. Başlığı o şekilde değiştiriyorum. Onu kastetmediyseniz konunun ilk mesajını raporlayıp belirtirseniz raporu gören moderatör düzeltecektir.
Başlık normal hocam, sıkıntı yok.
Benim aslında söylemek istediğim şuydu.
Bir kullanıcı adınız var ve tamamen size özel. Google'a yazdıgınızda anca 5 tane sonuç çıkıyor ve o da sizin bağlantılı hesaplarınız. Ben bu kullanıcı adına uzun zamandır sahiptim ve yt'da aratınca hiç sonuç yok diyordu. Son aylarda epey bir arattım nickimi ve artık son 2 harfini yazmamama rağmen çıkıyor. Bu mümkün mü?

Geri
Yukarı