YouTube saçma arama önerileri

Sol panelde geçmiş yok hocam.

1678984618689.png

Tamamdır. YouTube'a gelin. Sol panelden geçmişe girin. Ardından sağ kısımda tüm geçmişi yönet deyin. Sonra sil tuşuna basıp tüm zamanları seçin. Sonra YouTube'a geri gelip F5 tuşuna 3 defa 2 saniye aralıklarla basın. Düzelmesi lazım.
Dediklerinizi yaptım ama düzelmedi hocam. Hala aynı arama önerisi duruyor.
YouTube hesabınızın hangi cihazlarda açık olduğuna bakın.
Tanımadığınız cihazların erişimini kapatın.
YouTube hesabınızda hangi uygulamalara izin verdiğinizide kontrol edin.
Dediğinizi anında uyguladım hocam. Ama sorun arama geçmişini silemiyorum bir türlü. Çerezleri de sildim, üstteki gibi geçmişi de temizledim ama yok hala aynı.

Facebook, Twitter ve Instagram gibi YouTube da içerikleri belirli bir algoritmaya göre karşınıza getiriyor. Bu yüzden herhangi bir videoyu ne kadar süre izlediğinizden tutun beğendiğiniz içeriklerin miktarına kadar birçok ayrıntı aslında yapay zekâyı etkiliyor. Doğal olarak bu da ana sayfaya düşen içerikleri belirliyor.

YouTube topladığı bu verileri işleyerek bir sonuca varıyor. Ama zaman zaman saçma öneriler de sunulmuyor değil. Eğer YouTube’taki önerilerin size göre olmadığını düşünüyorsanız uygulamanız gereken birkaç yöntem var. Az önce bahsettiğimiz algoritmayı tetikleyen en önemli iki unsur ise arama geçmişi ve izleme geçmişi. Her ikisini de sıfırlarsanız önerileri temize çekebilirsiniz.

Dünyanın en büyük video içerik platformu YouTube, zaman zaman ‘alakasız’ öneri ve videolarla can sıkabiliyor.

Geri
Yukarı