YouTube, ARM Tabanlı Sistem Tarayıcılarında Düşük Kaliteli Seçenekler Sunuyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
YouTube-Cip-Yonga-Islemci-Tasarim-Kalite.png

Linux geliştiricisi Hector Martin, YouTube’un “Asahi Linux üzerinde Firefox’u kasıtlı olarak kısıtladığını” keşfetti. Marcan takma adıyla da bilinen Martin, YouTube’un ARM tabanlı sistemlere sahip Mac’lerdeki Firefox kullanıcılarına sunulan video kalitesini ve çözünürlüklerini, en azından macOS çalıştırmadıkları zamanlarda düşürdüğünü söylüyor. Bu arada Asahi Linux, Apple Silicon (ARM mimarisi) Mac’lerde “iyi bir Linux deneyimi” sunmak üzere geliştirilen […]

Devamı: YouTube, ARM Tabanlı Sistem Tarayıcılarında Düşük Kaliteli Seçenekler Sunuyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Chrome güvenli değil vs. deniyor ama yeni nesil iyi bir sistemle de en iyi ve en hızlı çalışan tarayıcı çok net Chrome. Bunun yanında tek bir şifre ile bütün Google hizmetlerine bütün cihazlardan erişmek de cabası. iPhone kullanıyorum, iPhone'da bile Chrome kullanıyorum.

Chrome güvenli değil vs. deniyor ama yeni nesil iyi bir sistemle de en iyi ve en hızlı çalışan tarayıcı çok net Chrome. Bunun yanında tek bir şifre ile bütün Google hizmetlerine bütün cihazlardan erişmek de cabası. iPhone kullanıyorum, iPhone'da bile Chrome kullanıyorum.
Yazık ediyorsun. Apple cihazda Safari'den başkası kullanılmaz. Chrome çok yavaş çalışıyor Safari'ye göre.

Google'ın Firefox'a karşı son zamanlarda bir garezi var gibi duruyor. Geçenlerde de YouTube'a Firefox ile girince, sayfa yüklendikten sonra ek 5 saniye sahte yükleme koyduklarını duymuştum.
O reklam engelleyici kullananlar içinmiş Google öyle dedi ama inanırsan. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı