YouTube 'bu kanaldan para kazanılamıyor' sorunu

Mistyr

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Haber videoları, komik, ilginç ve akla gelebilecek çoğu tarzda video yükledim. Binlerce video ve binlerce abone var, telif olaylarına çok dikkat etmedim ve para kazanmayı hiç aktif etmedim. Bugün bir sitede kanala baktım, günlük video izlenmelerine göre 10 dolar ile 20 dolar arası para kazanıyormuş kanal, fakat sonra YouTube'a baktım para kazanma bölümü aktif değil hata veriyor, galiba birkaç kez yediğim telif hakları yüzünden... Telif hakkı sahipleri para kazanıyor, bazılarını ise sildim. Yüksek izlenme olanları ise silmeye kıyamadım... Ben şimdi bu kanalda para kazanmayı nasıl aktif ederim?

Telif hakları yüzünden değil sanırım, telif hakkı olan videonun sadece para kazanma özelliği olmaz onun dışında kanalın olur, Youtube ile iletişime geçmeniz daha iyi olacaktır normal şartlarda hata vermemesi gerekli, 24 saat sonra tekrar deneyin bir de.

Öncelikle telifli videoları silin. Ardından ihtar mı almışsınız diye kontrol edin. Bildiğim üzere YouTube ihtar sisteminde ilk ihtar uyarı niteliğinde ki telifli video paylaşmayın. 2. ihtar ise kanalınızın para kazanmasını kısıtlar. 3. ihtar ise kanalı kapattırır. Eğer yediğiniz 2. ihtarı haksız buluyorsanız YouTube desteğe başvurmanızı tavsiye ederim.

Telif hakları yüzünden değil sanırım, telif hakkı olan videonun sadece para kazanma özelliği olmaz onun dışında kanalın olur, Youtube ile iletişime geçmeniz daha iyi olacaktır normal şartlarda hata vermemesi gerekli, 24 saat sonra tekrar deneyin bir de.

Youtube Türkiye ekibi yok ki.
Kendi çözümüşsün olayı telif yemişsin o kadar onlar kaldırman lazım Google, YouTube'da bir Hub var içerik kopyalamayı engeliyor.

Kaldırdım. Fakat ben başvuru bile yapmadım iş ortaklığı için, kendi kendine red etmiş.
Öncelikle telifli videoları silin. Ardından ihtar mı almışsınız diye kontrol edin. Bildiğim üzere YouTube ihtar sisteminde ilk ihtar uyarı niteliğinde ki telifli video paylaşmayın. 2. ihtar ise kanalınızın para kazanmasını kısıtlar. 3. ihtar ise kanalı kapattırır. Eğer yediğiniz 2. ihtarı haksız buluyorsanız YouTube desteğe başvurmanızı tavsiye ederim.

Telifli yasaklanan videoları sildim fakat görünür olan videolar duruyor.
Bu bir sorun değil, özgün video paylaşmaz ve sürekli telif yersen sonucu böyle olur.

Sonuç, çözüm?

Geri
Yukarı