YouTube ''Bu videodan para kazanamazsınız'' hatası sorun çıkartır mı?

Şahsen osu! Adlı bir oyun için YouTube kanalım var ve oyun müzik üzerine kurulu. Uzun zamandır video atıyorum zaten para kazanma özelliğim yok, bu yüzden de ya sadece "bu videodan para kazanamazsınız" bildirimi ya da birkaç ülkede erişim engeli geliyor. 2 yıldır çoğu videom bu şekilde ne ceza yedim ne de kısıtlama. Endişelenmenizi gerektiren bir durum olduğunu sanmıyorum.

Şahsen osu! Adlı bir oyun için YouTube kanalım var ve oyun müzik üzerine kurulu. Uzun zamandır video atıyorum zaten para kazanma özelliğim yok, bu yüzden de ya sadece "bu videodan para kazanamazsınız" bildirimi ya da birkaç ülkede erişim engeli geliyor. 2 yıldır çoğu videom bu şekilde ne ceza yedim ne de kısıtlama. Endişelenmenizi gerektiren bir durum olduğunu sanmıyorum.
Bende para kazanma özelliği açık değil. Bana da bildirim geldi bu videodan para kazanamazsınız diye. Kaldırmam gerekir mi?

Bende para kazanma özelliği açık değil. Bana da bildirim geldi bu videodan para kazanamazsınız diye. Kaldırmam gerekir mi?

Sistem şöyle işliyor, müziğini ya da görüntüsünü kullandığınız bir kurum, kişi size telif hakkı atabiliyor. 3 tür telif hakkı var. 1. si, yayıncı bu şarkı vs.'den para kazandığı için siz para kazanamazsınız fakat size veya kanalınıza zarar vermez. 2. telif hakkı yine de 1. telif hakkı ile beraber bazı ülkelerde yasaklama ile gelir fakat yine bir zarar vermez. 3. telif hakkı ise videoyu kaldırıyor veya her yerde yasaklıyor işte bu size zarar verebilir.
Sizin durumunuzda ise olay şöyle, para kazanıyor ya da kazanmıyor olsanız bile yayıncı diyor ki kanka ben o şarkıdan para alıyorum sen kendi videonda onu kullanıp para alamazsın ama videoya devam sorun yok.
Endişelenmenizi gerektiren bir olay yok zaten YouTube size ne yapmanız gerektiğini söylüyor genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı