YouTube dikey videolarda niye kalite düşük?

Hortlattım biliyorum, ama benim merak ettiğim de YouTube shortsa Samsung M21 telefon ile UHD 30 FPS ile mi atayım yoksa FHD 30 FPS ile mi? Bir de 9:16 oranı mı yoksa Full oranı mı en mantıklısı?

Eğer FHD videonuz çok büyük boyutlu olmayacaksa seçin. Tam tersi çok büyük boyut farkı var ise UHD olarak çekin. 60 FPS video atmanız her zaman için iyi bir seçim olacak. 30 FPS eskide kaldı. YouTube shorts için TikTok'taki görüntü formatını atmanız iyi olur.

Son düzenleme:
Eğer FHD videonuz çok büyük boyutlu olmayacaksa seçin. Tam tersi çok büyük boyut farkı var ise UHD olarak çekin. 60 FPS video atmanız her zaman için iyi bir seçim olacak. 30 FPS eskide kaldı. YouTube shorts için TikTok'taki görüntü formatını atmanız iyi olur.

Bu durumda telefonumun kamerasını UHD veya FHD olarak, ölçeği 9:16 olarak, ve TikTok ile Shorts'u aynı prosedürle, sadece Instagram'ı kendine has bir şekilde atmalıyım? Doğru mu anladım?

Bu durumda telefonumun kamerasını UHD veya FHD olarak, ölçeği 9:16 olarak, ve TikTok ile Shorts'u aynı prosedürle, sadece Instagram'ı kendine has bir şekilde atmalıyım? Doğru mu anladım?

Instagram eğer gönderi atacaksanız 1:1 formatında hikaye ise 9:16 formatında atın.
Ben hem TikTok'ta hem YouTube Shorts'a da aynı videoyu atıyorum.

Ne kadar düşürüyor? Mesela 1080p çeksem kaça indiriyor?

480P'ye kadar düşürüyor.

İzlenme oranlarını nasıl etkiliyor? Bu yüzden insanlar Shorts'u fazla izlemiyor mu? Piyasanın tekeli TikTok ve Reels mi?

TikTok çok bilinen bir platform. YouTube çok garip bir şekilde bazı videolarım tutuyor. Bazısı hiç izlenmiyor TikTok'ta da öyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı