Youtube Hesaplarla ilgili kararları

Hocam pek anlayamadım. Youtube'u sadece video izlemek için kullanan hesaplardan mı bahsediyor?
senin bir kanalın var aktif fakat sen ondan para kazanmıyorsa kanalın artık kapatılacak yani işin olayı şundan ibaret kim ne kadar kazandırırsa onu ayakta tutarız örneğini vermeme gerek yok biliyorsun youtube de en çok kimler kazandığını

Normal üyelik sahiplerine ne olacak? Hesapları kapatmak derken sanırım kanalları kapatmaktan bahsediyorsun. Benim ''Youtube''de baya güzel arşivlerim(beğendiğim videolar) var. Hesap kapanırsa yazık olur.

Çok fazla bir gelir elde etmeyen ama çok güzel işler yapan woodworking kanallarım var takip ettiğim, bunlar kapanacaksa YouTube kendi kafasına sıkıyor demektir. Ayrıca kendi kanallarımız ne olacak? Onlarca kanal takip ediyorum, bir sürü favorim ve playlistim var çeşitli alanlarda. Kendim hiç video paylaşımı yapmadığım halde 20 tane falan abonem var. (nedense?) Benim kanalımda mı kapanacak yani? Hem bu youtube bunlarla uğraşacağına önce buglarını düzeltsin. Yıllardan beri aynı sorun. Bir kanal video ekliyor, yanda kanallar kısmında "." çıkıyor yanında ama siz o videoyu bildirimlerden izlediyseniz "." ordan hiç gitmiyor. İlla o kanala girip videolar kısmına tıklayacaksınızki gitsin. Bu sorun ve başka sorunlar varken bile hep görünümle ilgili şeylerle uğraştılar yıllarca.

Yeni hizmet koşullarına biraz baktım da böyle bir ibare görmedim, haberi nereden aldığınızı söyler misiniz?

Düzenleme: Tamamdır buldum.
Adsız.png

Hayır, kapatmasınlar. AdSense hesabımda yıllar öncesinden kalma 185TL param duruyor, 200TL olmadan çekemiyorum. Kapattıklarında umarım para yanmaz. Yarın, öbür gün esporla ilgili videolar çekmeye başlarsam ve yeniden izlenirsem o parayla birlikte yeni videoların parasını da çekmek vardı aklımda.

Youtube’un başındaki CEO içerik içerik diye evinde dolanıp ağlıyor heralde. Youtube kendinin büyümesini sağlayan şeylerin aksine çalışıyor. Bu durumda sizin tercihinizin önemi yok, bu bir nevi televizyon kanalı haline gelme durumu, içerik raiting almıyorsa yayından kaldır.

Daha önceden oyun kanalım vardı ama sonradan aktif olmadığımdan dolayı bu kanaldaki tüm içerikleri gizli tutup tüm bilgileri indirdim. Bu yüzden o kapanırsa kapansın ama kapanmasa daha güzel olur.

Ama 2013'ten beri kullandığım, arada sırada video yüklediğim, birçok bilgilerimin bulunduğu hesabım kapatılacaksa YouTube kendi topuğuna sıkıyor demektir.

Böyle bir şey yapabileceklerini de zannetmiyorum. Mesela yaklaşık bir yıl öncesinde Avrupa'da alınan bilmem ne kararıyla şöyle olacak böyle olacak YT kapanacak dendi, hâlâ Avrupa'da da açık.

Hadi, diyelim ki yaptı. Sadece kitle kaybetmekten başka ne kazanacak?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı