YouTube içerik üreticiliği için thumbnail ve edit programı önerisi

XXHerz

Centipat
YouTube'a yeni başlamıyorum aslında. 1, 2 sene önce başlamıştım ve 4-5 videodan sonra üretmeyi bıraktım. Çünkü aklımda bir fikir yoktu, olsa bile kaliteli thumbnail hazırlayamıyordum veya kaliteli bir edit yapamıyordum.
Aslında hala yapamıyorum, sebebi kaliteli bir program bulamamış olmam. Bildiğiniz thumbnail hazırlamak için program veya edit programı varsa yardımcı olabilir misiniz?
Ve video fikri varsa aklınızda yardımcı olabilir misiniz? Bu aralar en çok hangi oyunlar izleniyor gibisinden. Sistem özeliklerini aşağıya bıraktım. Ona göre bir fikir önerirseniz.
Çok şey istedim kusura bakmayın.

AMD Ryzen 5 5500 4.20 GHz 6 çekirdek 19MB AM4 7nm işlemci.
ASUS Prime B450M-K II AMD AM4 4400MHz (OC) DDR4 VGA DVI-D HDMI M.2 mATX anakart.
ASUS Radeon Dual RX 6600 8 GB GDDR6 128 bit ekran kartı,
Adata XPG 8 GB 3200MHz DDR4 Single kit RAM AX4U32008G16A-SR30,
WD SN570 500GB Blue GEN3X4 M.2 SSD 3500MB Okuma / 2300MB Yazma,​
VENTO VG11A ATX 4 adet RGB FAN, Temperli Cam Gaming Kasa,​
FSP Hyper Pro H3-550 550W 80+ Bronze PSU,​

Son düzenleyen: Moderatör:
Edit programı olarak kesinlikle premiere pro öneririm. Program sizi özgür bırakıyor, istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Zaten 1 2 yıldır bu işi yaptığınızı soylemissiniz 3 günde rahatça programı öğrenirsiniz. Eğer premiere istemezseniz, son dönemde capcut çok ünlü oldu. Capcut da önerebilirim.

Thumbnail için ise, eğer çok fazla kasmicam derseniz canva öneririm. Canva program değil bir internet sitesi, çoğu özelliği size sunuyor. Daha profesyonel çalışmalar yapmak istiyorsanız eğer photoshop öneririm.

Premiere.

Edit programı olarak kesinlikle Premiere Pro öneririm. Program sizi özgür bırakıyor, istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Zaten 1 2 yıldır bu işi yaptığınızı soylemissiniz 3 günde rahatça programı öğrenirsiniz. Eğer Premiere istemezseniz, son dönemde CapCut çok ünlü oldu. CapCut da önerebilirim.

Thumbnail için ise, eğer çok fazla kasmayacağım derseniz canva öneririm. Canva program değil bir internet sitesi, çoğu özelliği size sunuyor. Daha profesyonel çalışmalar yapmak istiyorsanız eğer Photoshop öneririm.

Hocam Premiere ücretli değğilmi.

Geri
Yukarı