YouTube izinsiz video yüklemesi

Vedat Ünal

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,

Konuyu tam olarak nereye açacağımı bilemediğimden bu şekilde açtım. Yanlışlık için şimdiden özür dilerim. Dün YouTube kanalımda benden habersiz 100e yakın video yüklemesi olmuş ve videolar planlanmış şekilde kanala yüklenmiş. Mail adresine baktım giriş denemesi vs gibi bir şey olmamış. Olası bir hackleme söz konusu muhtemelen ama kafamda şu soru var: o kadar bilgi ve hesap varken kanalıma erişimi kapatmamış ya da kanalı çalmamış. Diğer hesaplarıma bir zarar vermemiş. Neden böyle bir sorun olmuş olabilir. Bilgisayarımı hacklememiş sadece 100e yakın video kanalıma yüklenmiş ve başkada bir şey yapmamışlar. Bu konuyu Google ve YouTube ekiplerine nasıl ulaştırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Burada bilgiler var, sizin dediğiniz gibi bir hackleme söz konusu. E-mail üzerinden ulaşmanı öneririm.

Her an diğer hesaplarınızı da hackleyebilirler. Hesaplarınızla YouTube hesabınızın iletişimini kesin (o hesaba bağladıysanız değiştirin veya eşleştirmesini kaldırın). Ve hesabınızın şifresini, e-postasını, 2 aşamalı doğrulama varsa telefon numarasını değiştirin ve bağlı tüm cihazlardan çıkış yapın. ve bilgisayarını sağlam bir anti virüs ile taratın. YouTube ile iletişime geçmeyi de unutmayın.

Her an diğer hesaplarınızı da hackleyebilirler. Hesaplarınızla YouTube hesabınızın iletişimini kesin (o hesaba bağladıysanız değiştirin veya eşleştirmesini kaldırın). Ve hesabınızın şifresini, e-postasını, 2 aşamalı doğrulama varsa telefon numarasını değiştirin ve bağlı tüm cihazlardan çıkış yapın. Ve bilgisayarını sağlam bir anti virüs ile taratın. YouTube ile iletişime geçmeyi de unutmayın.

Tüm işlemleri yaptım. Diğer tüm hesaplarımı 2 faktörlü doğrulamasını ve Google şifreleme uygulamasına tanımlattım telefonumda. Mail de yolladım. Enteresan gelen ne hesaplarımı çaldılar ne de diğer kanallarda içerik paylaşmışlar. Bir bug mı dedim acaba ama mümkün değil böyle bir bug. Muhtemelen biri girmiş hesaba. Ama şöyle bir durum var mail adresi 3.cü bir sitede bilinmiyor. Yani mail adresini kimseyle paylaşmadım hiç.

Tüm işlemleri yaptım. Diğer tüm hesaplarımı 2 faktörlü doğrulamasını ve Google şifreleme uygulamasına tanımlattım telefonumda. Mail de yolladım. Enteresan gelen ne hesaplarımı çaldılar ne de diğer kanallarda içerik paylaşmışlar. Bir bug mı dedim acaba ama mümkün değil böyle bir bug. Muhtemelen biri girmiş hesaba. Ama şöyle bir durum var mail adresi 3.cü bir sitede bilinmiyor. Yani mail adresini kimseyle paylaşmadım hiç.
aynı sorun bende de var izlenme geçmişimde izlemediğim videolar falan çıkıyor nasıl çözdünüz çözdüyseniz.

YouTube bu konuda hiçbir destek vermiyor. Çözemedim sorunu ve yeni hesap açmak zorunda kaldım. Eski hesabımdaki tüm aboneler gitti. Bu konuda YouTube çok yetersiz. Destek konusunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı