Youtube Kanalı için Kamera ve Mikrofon Önerisi

Mattiuz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni bir youtube kanalı açmayı düşünüyorum. Röportaj ve şaka amaçlı. Aklımda güzel planlar var fakat ekipman hakkında hiçbir fikrim yok. Kamera ve mikrofon onerebilir misiniz? Telefonum lg g4. Kablosuz mikrofonlar hakkında da bir bilgim yok. Uzaktan çekileceği için insanların haberi olmayacak kayıtta olduğundan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaka mikrofonlarını önerebilirim fakat fiyat konusunda size sorun yaratabilir. En büyük yardımcınız Amazon olacaktır.

Peki 100 tl'yi geçmicek bir öneriniz olur mu? Ebay'den buldum aslında aksesuarlı şu
Audio Professional Condenser Microphone Mic Studio Sound Recording W Shock Mount
ve sadece 10 dolar yaklaşık 30 tl kargo dahil. Yanında 20 tl'ye ses yalıtımı alırsın ya da yumurta kutusuyla yaparsın oh mis :)
@Erkan Çevik @Mattiuz

s-l1600.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
peki 100 tl yi geçmicek bir öneriniz olur mu ebay den buldum aslında aksesuarlı şu
Audio Professional Condenser Microphone Mic Studio Sound Recording W Shock Mount
ve sadece 10 dolar yaklaşık 30 tl kargo dahil yanında 20 tl ye ses yalıtımı alırsın ya da yumurta kutusuyla yaparsın oh mis :)
@Erkan Çevik @Mattiuz

Sadece shock mount fiyatı olmasın o? Zira 10 dolara condenser mikrofon olacağını sanmıyorum.

Bu arada konuya genel cevap olarak şunu söyleyebilirim;
Yayın için Rode'un Podcaster ve Broadcaster modelleri var; fakat bütçenizin epey üstünde.

Condenser mikrofon mevzusu geçtiği için araya gireyim dedim -ki zaten kablosuz istiyorum demiş konuyu açan arkadaş- Podcaster usb ile çalışan bi' mikrofon; fakat telefon ile kayıt alma noktasında başınıza neler geleceğini bilemiyorum zira mikrofonun elektrik ihtiyacını da karşılaması gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı