YouTube kanalı için kayıt uygulaması önerisi

YasirT

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştirme Öğrencisi
Bir YouTube kanalı açmak istiyorum.
Ama kayıt uygulaması olarak ekran kartımın verdiği kayıt kısmını kullanıyorum.
Ve 30 dakikalik bir Euro Truck Simulator 2 videosu çektim ama görüntü güzel değil gibime geldi.
Bu yüzden sistemi zorlamada ve güzel kayıt alabileceğim bir kayıt programı arıyorum.

Son düzenleme:
Sistemi zorlamayan bir program icat edilmedi dostum. Donanım olarak soruyorsan capture Card'lar var. Onlarda tek bilgisayar ile olmuyor. Yüksek kalite istiyorsan başka bir bilgisayarı kayıt bilgisayarı olarak kullanman lazım. Bitrate ne kadar yüksek ise görüntü kaliten o kadar iyi olur. Mesela ben şu an 4K60FPS 70.000 bitrate ile alıyorum kayıtlarımı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir YouTube kanalı açmak istiyorum.
Ama kayıt uygulaması olarak ekran kartımın verdiği kayıt kısmını kullanıyorum.
Ve 30 dakikalik bir Euro Truck Simulator 2 videosu çektim ama görüntü güzel değil gibime geldi.
Bu yüzden sistemi zorlamada ve güzel kayıt alabileceğim bir kayıt programı arıyorum.

Nvidia'nın kendi ekran yakalama uygulamasını kullanabilirsin. En zorlamayanı odur muhtemelen.

Sistemi zorlamayan bir program icat edilmedi dostum. Donanım olarak soruyorsan capture Card'lar var. Onlarda tek bilgisayar ile olmuyor. Yüksek kalite istiyorsan başka bir bilgisayarı kayıt bilgisayarı olarak kullanman lazım. Bitrate ne kadar yüksek ise görüntü kaliten o kadar iyi olur. Mesela ben şu an 4K60FPS 70.000 bitrate ile alıyorum kayıtlarımı.

1080p 60 FPS için ne kadar bitrate almalıyım?

NVIDIA'nın kendi ekran yakalama uygulamasını kullanabilirsin. En zorlamayanı odur muhtemelen.

Onu kullanıyorum ama video kalitesi rezalet çıkıyor.

nvidia nın ekran yakalama uygulaması stabil çalışıyor ama kamera eklemek sıkıntı. Sadece oyun yakalayacaksan güzel fikir fakat kamera eklemek istiyorsan işlevsiz.

Geri
Yukarı