YouTube kanalı için tavsiyeler

Genomeus

Kilopat
Herkese merhaba arkadaşlar. Konu başlığında da görmüş olduğunuz üzere önerilerinize ihtiyacım var. Bir youtube kanalı açacağım. Fakat bu kanal oyun, kutu açılımları ve inceleme, sorun düzeltme ve teknoloji ağırlıklı bir kanal olacak. Çekeceğim oyunlar olarak kesinlike minecraft gibi oyunlara ağırlık vermeyeceğim. Çünkü artık youtubede 100.000 aboneyi geçmiş o kadar gereksiz minecraft kanalı varki anlatamam. Çekeceğim oyunlar belirli bir oyuncu kitlesine sahip olan fakat videosu az çekilen oyunlar olacak. Kanal ismine gelince öyle şanlı şöhretli değilde sade bir isim olacak. Örneğin Süperpromegagamertr değilde T.C kimliğimde yazan ismim olan Gökay Otu gibi bir isim olacak. Teknoloji ve kutu açılımı tarzı konulardada teknolojik şeyleri en ince ayrıntısına kadar anlatıp inceleyeceğim. kanalımın profil fotoğrafı ve kapağıda yüksek ihtimalle benim fotoğrafımı editleyip koyarım. Fakat eğer yardımınız olursa sizinde düşüncelerinizi alabilirim. Peki nedir bana sunacağınız öneriler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle süperpromegagamertr ismi beni benden aldı çok iyiydi [emoji23][emoji23]. Tavsiye olarak, bende YouTube' u her amaçla kullananbirisiyim, takip ettiğim 100' e yakın kanal var. Gözlemlerime göre, biz Türkler için samimiyet çok önemli. Neler yaptığından çok nasıl yaptığın önemli ve kendine öz bir kanal olmazsan olmaz. En önemli nokta dediğim gibi istersen videolarda aşırıya kaçmayacak derecede saçmala ama kendine öz ve karakteristik bir duruş sergile. İnsanları kendine bağlayan ve özellikle videolarda samimiyet yaratan olay bu oluyor. Özendiğin insanlar, YouTuber' lar olmasın demiyorum, ancak özenti olma.

Evet öz güven tavan yapınca saçmalamakta sıkıntı yok :D . Samimiyette tam olarak emin değilim fakat çok zor da değil. Örneğin (hocam siz bilgili bi abiye benziyosunuz galiba) felan hani :D. Mesajınızı alıntılayacaktım fakat yazım yanlışı var 3. satırda.

Ilk videolarınız 10 dakikayı geçmesin bence. Çünkü ilk kez izleyen biri az abonesi olan bir kanalın 20 dakikalık bir videosunu izlemez bence. Kendi 500-600 kişilik kitleniz olusunca uzatın bence video süresini. Onun haricinde akıcı konuşmaya gayret edin, çok fazla " Iııı " dememeye de dikkat edin. Umarım başarılı olursunuz.

Ilk videolarınız 10 dakikayı geçmesin bence. Çünkü ilk kez izleyen biri az abonesi olan bir kanalın 20 dakikalık bir videosunu izlemez bence. Kendi 500-600 kişilik kitleniz olusunca uzatın bence video süresini. Onun haricinde akıcı konuşmaya gayret edin, çok fazla " Iııı " dememeye de dikkat edin. Umarım başarılı olursunuz.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Kanalı hemen kuruyorum o halde. İyi sosyaller...

Samimi olmaya çalış. Konuşma tekniklerini incele. Argo kullanma. Kanalı büyütmek için videolar sürekli olması önemli. İlgi çekici şeylere yönel. Video hazırlanmamış alanlara yönel. Onlar ile ilgi çekebilirsin. Başarılar dilerim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı