YouTube kanalı nasıl önerilenlere çıkar?

Sabini

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, biraz garip bir konu zaman ayırdığınız için teşekkür ederim öncelikle. Eskiden kötü videolar yapardım ve saçma bir şekilde tutardı, insanlar kanalımı görürdü ve kanal bir ilerleme kaydederdi. Çok iyi bir editör değilim fakat en azından piyasada bulunan tutmuş edit/lyrics kanallarından daha iyi şeyler yaptığımı düşünüyorum. Bu kanalı kendimi video editörlüğü işinde geliştirmek ve farklı şeylere zaman harcamak için açmıştım ama eski kanallarımda olduğu gibi bir gelişme göremiyorum. Bu işler nasıl dönüyor pek bir fikrim yok açıkçası, bu yüzden konu açmak istedim. Belirli bir süre sonra mı videolarım izlenmeye başlayacak yoksa kanalda bir problem mi var? Şimdiden yardımlarınız için ve zamanınız için teşekkürler.

Yardım istediğim nokta hangi adımları izlemeliyim, neler yapmalıyım? Çoğunuz videolarına konuyla alakalı etiketler ekle diyeceksiniz muhtemelen ama bunu videoyu upload ederken yapıyorum. Keşke yapmasam siz söyleseniz sonra düzeltsem ve kanal ilerlese ama yapacak bir şey yok sanırım.

İlk adımınız arz talep olsun. Mesela önerilenlerde Valorant editleri patlıyorsa sizde Valorant editi yapın. İkinci adımınız ise kesinlikle iyi montaj olmalı. Diğer adımlar ise videonuza dikkat çekecek bir başlık ve dikkat çekecek bir kapak fotoğrafı.

Tabi ki ilk videolarınızda yüksek izlenmelere sahip olmayacaksınız. Devamlılık gelirse illaki bir videonuz patlar.

Shorts'ta bir alternatif.

İlk adımınız arz talep olsun. Mesela önerilenlerde Valorant editleri patlıyorsa sizde Valorant editi yapın. İkinci adımınız ise kesinlikle iyi montaj olmalı. Diğer adımlar ise videonuza dikkat çekecek bir başlık ve dikkat çekecek bir kapak fotoğrafı.

Tabi ki ilk videolarınızda yüksek izlenmelere sahip olmayacaksınız. Devamlılık gelirse illaki bir videonuz patlar.

Shorts'ta bir alternatif.
Anlıyorum, kanal linkini incelemeniz için bırakmıştım aslında fakat yasakmış sanırım bu yüzden onaylanmadan önce silindi. Çok kötü şeyler yaptığımı düşünmüyorum, en azından eskiden tutmuş videolarımdan çok daha iyi şeyler yapıyorum fakat 3 4 gündür yaptığım bütün videolar 10 izlenme arası. 10 kere izlemişim kısacası :D

;D. Hocam sabredin illaki bir ivme kazanırsınız. Lyrics videoları eskisi gibi izlenmiyor. Bir kaç kanal tutmuş açık konuşmak gerekirse. Editleri çok sıradan ve basit. Ama izlenmelerine yaklaşılmıyor. Lyrics işini bende denedim.
Biliyorum, bu yüzden farklılık olması için video kolajlı lyrics videoları yapıyorum. Örnek vermek gerekirse Lucifer / Highway to hell arka planda Lucifer dizisinin güzel sahneleri ve videonun ortasında/altında şarkının türkçe lyricsi anlatabilmişimdir umarım. Alışılmışın dışında bir şeyler deniyorum kısacası.

Biliyorum, bu yüzden farklılık olması için video kolajlı lyrics videoları yapıyorum. Örnek vermek gerekirse Lucifer / Highway to hell arka planda Lucifer dizisinin güzel sahneleri ve videonun ortasında/altında şarkının türkçe lyricsi anlatabilmişimdir umarım. Alışılmışın dışında bir şeyler deniyorum kısacası.
Anladım tabi ki. Şansınız yolunda gider umarım hocam. Sürekliliği bırakmayın. :)

Yaklaşık iki senelik bir deneyime sahip olan ve dört yüz binin üzerinde izlenme almış biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki videonuza eklediğiniz küçük resimler, başka bir deyişle thumbnail'lar, çok önemli. Genelde sektöre yeni giren/girecek içerik üreticileri bu konuyu pek önemsemiyorlar, siz öyle yapmayın. İlgi çekici ve iyi hazırlanmış bir küçük resim, video gösterilme/video tıklanma oranınızı ciddi ölçüde artırır. Bu da algoritmanın sizi öne çıkarmasıyla beraber domino etkisi meydana getirir. Yani sizin de çıkarımını yapabileceğiniz üzere videonuz patlar, iyi izlenme alırsınız.

Tabii ki "Küçük resim en önemli şey mi?" diye sorarsanız hayır derim. Sonuç olarak etiketlerinizden video başlığınıza, daha öncesinde paylaştığınız videolardan tutun hazırladığınız videonun aranma hacmine, aramalarda çıkacağınız sıralamaya kadar envai çeşit parametre mevcut YouTube'da.

Ama şunu bilmenizi isterim ki küçük resimlerin yapbozun kritik parçalarından biri olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bu yüzden hem kısa vadede hem de uzun vadede başarılı olmak istiyorsanız kendinizi video düzenlemede olduğu kadar PS'de veyahut muadillerinde geliştirin. Video hazırlamak için harcadığınız süre kadar küçük resim hazırlamaya da zaman ayırın. Şimdilik aklıma gelen noktalar bunlar, sektörden bir müddet uzak kalınca paslanmışım biraz. Aklıma başka bilgiler gelirse ekleme yapmaya çalışırım. Merak ettiğiniz bir şey olursa sormaktan çekinmeyin. Bilgim el verdiği sürece yardımcı olmaya çalışırım. 🤗

Yaklaşık iki senelik bir deneyime sahip olan ve dört yüz binin üzerinde izlenme almış biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki videonuza eklediğiniz küçük resimler, başka bir deyişle thumbnail'lar, çok önemli. Genelde sektöre yeni giren/girecek içerik üreticileri bu konuyu pek önemsemiyorlar, siz öyle yapmayın. İlgi çekici ve iyi hazırlanmış bir küçük resim, video gösterilme/video tıklanma oranınızı ciddi ölçüde artırır. Bu da algoritmanın sizi öne çıkarmasıyla beraber domino etkisi meydana getirir. Yani sizin de çıkarımını yapabileceğiniz üzere videonuz patlar, iyi izlenme alırsınız.

Tabii ki "Küçük resim en önemli şey mi?" diye sorarsanız hayır derim. Sonuç olarak etiketlerinizden video başlığınıza, daha öncesinde paylaştığınız videolardan tutun hazırladığınız videonun aranma hacmine, aramalarda çıkacağınız sıralamaya kadar envai çeşit parametre mevcut YouTube'da.

Ama şunu bilmenizi isterim ki küçük resimlerin yapbozun kritik parçalarından biri olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bu yüzden hem kısa vadede hem de uzun vadede başarılı olmak istiyorsanız kendinizi video düzenlemede olduğu kadar PS'de veyahut muadillerinde geliştirin. Video hazırlamak için harcadığınız süre kadar küçük resim hazırlamaya da zaman ayırın. Şimdilik aklıma gelen noktalar bunlar, sektörden bir müddet uzak kalınca paslanmışım biraz. Aklıma başka bilgiler gelirse ekleme yapmaya çalışırım. Merak ettiğiniz bir şey olursa sormaktan çekinmeyin. Bilgim el verdiği sürece yardımcı olmaya çalışırım. 🤗
Kanal linki paylaşmak yasak, video linki paylaşmak yasak mı bilmiyorum fakat örnek videolarımdan birini bırakmak istedim uzun ve değerli yazınıza karşılık olarak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
belirttiğim gibi çok iyi değilim fakat farklı şeyler deniyorum, thunbnail konusunda da pek iyi sayılmam ama videoları patlayan bir çok kanaldan iyi olduğunu düşünüyorum yine de.

Geri
Yukarı