Youtube Kanalında Başka Videolardan Alıntı Yaparak Edit Yapmak

-the-

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Youtube kanalı için bilgi temalı videolar çekmek istiyorum. Örneğin başka Youtuber'lerin videolarından kısa kesitler ile (örneğin 20 sn) gibi başka kanallardan alıntı olacağı için videomuza telif hakkı gelir mi? Çok etik bir durum değil biliyorum ama örneğin bir ülke hakkında bilgi vermek için de o ülkeye gidip video çekme şansımız yok.

Telif ihlali olmaması için ve bilgi kanalı formatında videolar için ne gibi bir durum tavsiye edersiniz? Forumda youtuber arkadaşlar var, işin sırrını vermeselerde ufaktan bilgi verirlerse çok sevinirim.

Kanalınızda para kazanma özelliği açıksa telif gelebilir. Telif hakları olmayan bir video kullanırsanız sıkıntı çıkmayacaktır. Örnek : NoCopyrightSounds . Bir video yaptığınızda ve bu kanalda bulunan herhangi bir müziği kullandığınızda kanal sizden yayınladığınız videonun açıklama kısmında ''credit'' vermenizi istiyor, onun dışında ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Bu kanal gibi telif hakları olmayan kanallardan videoları alarak ''açıklamada credit verme şartıyla'' sıkıntısız bir şekilde kullanabilirsiniz.

Credit kullanımı hakkında : Usage Policy

Kanalınızda para kazanma özelliği açıksa telif gelebilir. Telif hakları olmayan bir video kullanırsanız sıkıntı çıkmayacaktır. Örnek : NoCopyrightSounds . Bir video yaptığınızda ve bu kanalda bulunan herhangi bir müziği kullandığınızda kanal sizden yayınladığınız videonun açıklama kısmında ''credit'' vermenizi istiyor, onun dışında ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Bu kanal gibi telif hakları olmayan kanallardan videoları alarak ''açıklamada credit verme şartıyla'' sıkıntısız bir şekilde kullanabilirsiniz.

Credit kullanımı hakkında : Usage Policy
Cevabınız için teşekkürler, müzikten çok video alıntısı benim için önemli olacak teşekkürler bilgi için

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı