YouTube kanalında eleştiri yaparsam dava edilir miyim?

pasii

Hectopat
Arkadaşlar eleştiri üzerine YouTube kanalı açmak istiyorum ve gündemdeki olayları falan eleştirmek istiyorum. Bildiğiniz gibi gündemde ara sıra tanınmış kişiler geliyor ve ben bunları eleştirirsem dava yer miyim?
Bu arada biraz utanıyor ve çekiniyorum bunu nasıl atlatabilirim?

Siyasetle ilgili şeylere bulaşmazsan ve "hakaretsiz" şekilde kendi fikirlerini saygılı şekilde paylaşırsan sorun olmaz diye düşünüyorum.
Utanmak normal herkes utanır hayatta. Eğer mümkünse toplum içinde tanımadığın kişilerle ayak üstü kısa sohbetler edip sosyalleşerek zamanla utangaçlığını atlatabilirsin. Ekran karşısında da birkaç videodan sonra utanmazsın fakat kasmaman lazım kendini video çekerken.

Salak, aptal gibi şeyler hakarete sayılıyor. Ama sen eleştirceğin kişiye "Mal"! Demek yerine
"Ben senin mal olduğunu düşünüyorum." dersen birşey. olmaz 10 saniyeden fazla görüntü kullanamazsın o zaman telif atabilir. Sorun olmaz yani rahat ol.

Arkadaşlar eleştiri üzerine YouTube kanalı açmak istiyorum ve gündemdeki olayları falan eleştirmek istiyorum. Bildiğiniz gibi gündemde ara sıra tanınmış kişiler geliyor ve ben bunları eleştirirsem dava yer miyim?
Siyasetle ilgili fazla bilgin yoksa sakın o işlere girme. Onun haricinde istediğin kişiyi eleştir hiçbir şey olmaz hakaret küfür ve onun görsellerini izinsiz kullanma yeter.

Hocam bazı şirket ya da ünlü isimler videoyu kaldırmamanız takdirde sizi dava edeceği hakkında tehditler savurabiliyor dikkatli olmanızda yarar var. Siyaset işlerine çok atılmayın, yeni youtuberları yiyorlar maalesef.

Siyasetle ilgili şeylere bulaşmazsan ve "hakaretsiz" şekilde kendi fikirlerini saygılı şekilde paylaşırsan sorun olmaz diye düşünüyorum.
Utanmak normal herkes utanır hayatta. Eğer mümkünse toplum içinde tanımadığın kişilerle ayak üstü kısa sohbetler edip sosyalleşerek zamanla utangaçlığını atlatabilirsin. Ekran karşısında da birkaç videodan sonra utanmazsın fakat kasmaman lazım kendini video çekerken.

Siyasetle ilgili fazla bilgin yoksa sakın o işlere girme. Onun haricinde istediğin kişiyi eleştir hiçbir şey olmaz hakaret küfür ve onun görsellerini izinsiz kullanma yeter.

Hocam bazı şirket ya da ünlü isimler videoyu kaldırmamanız takdirde sizi dava edeceği hakkında tehditler savurabiliyor dikkatli olmanızda yarar var. Siyaset işlerine çok atılmayın, yeni YouTuber'ları yiyorlar maalesef.

Hocam zaten siyasete bulaşmayacağım. Bahsedeceğim kişiler Enes Batur gibi gündemde olan tanınmış kişiler olacak. Mikrofon biraz sıkıntı mikrofonum pek iyi değil telefon ile ses kaydedeceğim.

Bu kimi eleştirdiğine ve ona ne dediğine göre değişir. Şuan bir sürü kişi eleştiriye yöneliyor belki güzel bağlantılar kurup tecrübeli kişilerden tavsiye alabilirsin. Yine de rastgele eleştiri yapmadığın ve kendini iyi ifade ettiğin sürece birşey olacağını sanmıyorum.

Hocam zaten siyasete bulaşmayacağım. Bahsedeceğim kişiler Enes Batur gibi gündemde olan tanınmış kişiler olacak. Mikrofon biraz sıkıntı mikrofonum pek iyi değil telefon ile ses kaydedeceğim.
O zaman çok sorun olacağını zannetmiyorum hocam, tabii ki kendim test etmedim ama birkaç tane eleştiri kanalı takip ediyorum. Dava yiyenler siyaset yüzünden yiyor. Size bol şans, kanalınıza video çekince linkini bırakın takip edeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı