YouTube Kanalından Ne Beklersiniz?

Ben değil de benim abim tanıyor, yani bana kalırsa da çok esprisi yok. Bizim millet okumayı sevmediğinden internetten araştırmaz ama Kerem gibi birini bulurlarsa dinlerler. O da biraz samimiyetten vurduğundan tuttu aslında, başarısız demiyorum ama çok profesyonel değil.

@Mithat Berhan Adam pilot. Ne yapsın Youtube'daki parayı 🤣

Madde olarak sıralayacağım :)

Bilgi üzerine bir kanal olacağını ele alırsak;
  • Tek bir konu el alınacaksa aşırı uzun olup sıkıcı olmamalı ve araya espriler sıkıştırılmalı, çok ciddi ve resmi olması sıkıcı olabilir.
  • Teknik bilgiler veriyorsa kaynak kesinlikle belirtilmeli.
  • Video söylenen şeyleri desteklemeli, ağaçtan bahsediliyorsa ekranda zebra görmeyelim.
  • Olabildiğince doğal olmalı, artı ve eksi yönü kesinlikle belirtilmeli.
Eğlence üzerine;
  • Samimi olmalı.
  • Saçma içerikler yerine keyif veren ve ilgi çekici olan şeyler ele alınabilir.
  • 2 kelimeden biri argo olmamalı.
  • Tek bir kişinin eğlenceli içerik çıkarması çok zor bir Cem Yılmaz değilseniz :) Güzel bir ekip ve güzel içerikle bu iş daha kolay olacaktır.
Kısaca aklıma gelenleri yazdım.

@Mithat Berhan "İyi kazanıyorum he" isimli bir video çekerim artık🤣 Parası sorun değil ya aslında cidden:)
@Jira dışarda onu gördüm ama biraz yüzüne bakınca hemen bir yerleri kalkıyor görmen lazım🤣
@Stavanger nasıl yani bir sandalyeye oturup soru sorup, sonra kalkıp diğer sandalyeye geçip cevap mı vereyim🤣 Artık sen sunuculuk yaparsın bi' zahmet bana:)
@ApRa dostum teknik daha çok ama bazı zor konuları biraz espri katarak anlatılabilir gibi düşündüm. Cıvıklığa kaçmamak şartıyla. Ortalama video uzunluğu on dakika civarı gibi belirledim. Sanki gördüğüm kadarıyla 15dk. ve üzeri olunca insanlar sonra izlerim diyerek atlıyorlar videoları.
@phei ilginç ama görsel olarak zor, dayak yeme riski doğar:)
@Jayce aynen, çok sokak jargonuna kaymasını istemiyorum ben de.

Peki genel olarak video sahibinin görülmesini mi istersiniz, yoksa görülmese de olur yeter ki konuyu açıkça anlatsın mı dersiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı