YouTube koyu temaya otomatik geçmiyor

Gardrop Fuat

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhabalar. iPhone 12 kullanmaktayım. Telefonumda iOS 14.4 ve YouTube'un en son sürümü yüklü. Babam Android bir telefon kullanıyor ve telefonunu koyu temaya alınca YouTube da otomatik koyu tema oluyor. Başta Youtube'un iOS sürümüne daha gelmemiştir diye düşündüm fakat Reddit'te bazı kullanıcıların sil yükle yaparak çözdüğünü gördüm. Ben denediğimde olmadı. YouTube'un destek bölümüne baktığımda iOS 13 üstü yüklü cihazlarda bu ayarın olması gerektiğini gördüm fakat bende hala yok. Bende koyu modu sadece geceleri kullandığım için sıkıntı yapıyor. Kullandığım diğer bütün uygulamalar sistem temasına göre uyum sağlıyor fakat YouTube'u bir türlü düzeltemedim.

Merhabalar. iPhone 12 kullanmaktayım. Telefonumda iOS 14.4 ve YouTube'un en son sürümü yüklü. Babam Android bir telefon kullanıyor ve telefonunu koyu temaya alınca YouTube da otomatik koyu tema oluyor. Başta Youtube'un iOS sürümüne daha gelmemiştir diye düşündüm fakat Reddit'te bazı kullanıcıların sil yükle yaparak çözdüğünü gördüm. Ben denediğimde olmadı. YouTube'un destek bölümüne baktığımda iOS 13 üstü yüklü cihazlarda bu ayarın olması gerektiğini gördüm fakat bende hala yok. Bende koyu modu sadece geceleri kullandığım için sıkıntı yapıyor. Kullandığım diğer bütün uygulamalar sistem temasına göre uyum sağlıyor fakat YouTube'u bir türlü düzeltemedim.
Androidde bunun gibi sorunlar o uygulamanın önbelleğini temizleyince geçiyor.(temizleyin eğer işe yararsa beni çözüm olarak işaretlemeyi unutmayın)

Sağ üstte profil fotoğrafınıza bastıktan sonra ayarlar kısmından koyu mod seçeneğini aktifleştirmeniz gerekiyor. iOS'ta bu manüel olarak yapılıyor. Bende de böyle size özgü bir durum değil.

Android’de bunun gibi sorunlar o uygulamanın önbelleğini temizleyince geçiyor.
Direk uygulamayı sil yükle yaptım yine de olmadı.
Size özgü bir durum değil.
Burada görüldüğü üzere iOS 13 ve üzerinde bu özellik var.
A03BE7E0-A667-46B9-8BF0-969B71712751.png

Fakat ayarlarda sadece açma-kapama var. Cihaz temasını kullan seçeneği de olması lazım normalde.
ABD88313-AAC2-4AAB-8B10-9F2302C02ECD.png

Direk uygulamayı sil yükle yaptım yine de olmadı.

Burada görüldüğü üzere iOS 13 ve üzerinde bu özellik var.
Eki Görüntüle 877237
Fakat ayarlarda sadece açma-kapama var. Cihaz temasını kullan seçeneği de olması lazım normalde. Eki Görüntüle 877238
Evet şu an ben de baktım ve bahsettiğiniz seçenekleri görmüş durumdayım. Geçenlerde bu seçenekler yoktu bende. Garibime gitti. Telefon modelinden modeline değişiyor sanırım...

Şimdi kendiliğinden düzeldi. Neden çıkmıyordu o ayar bilmiyorum ama sonunda düzeldi.
F2D01CD2-5C0A-469E-8E4D-D996FEA328C5.png

Ve uygulamayı aç kapa yapınca tekrar bozuldu. 😞

Yeni konular

Geri
Yukarı