YouTube küçük resim dikdörtgen şeklinde çaprazlama

malcona1234

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

YouTube küçük resim atacağım fakat istediğimi bir türlü yapamadım photosop uygulamasın da yapamadım internetten yapmaya çalıştım bunla ilgili video da bulamadım.

Yapmak istediğim dikdörtgen şeklinde iki resmi çaprazlama keserek sağa ayrı resim sola ayrı resim yapmak istiyorum ortasının da boş kalmasını istiyorum acaba bunu tam olarak nasıl yapacağım bunla ilgili bir video veya başka bir bilgi var mı bir türlü bulamadım.

Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• var Olduğuna İnanmayacağınız 10 Oyuncak Kopyası (8).png
    var Olduğuna İnanmayacağınız 10 Oyuncak Kopyası (8).png
    253,6 KB · Görüntüleme: 35
  • var Olduğuna İnanmayacağınız 10 Oyuncak Kopyası (7).png
    var Olduğuna İnanmayacağınız 10 Oyuncak Kopyası (7).png
    337,2 KB · Görüntüleme: 40
İlk resmi çalışma alanına arkaplan olarak yerleştir. İkinci resim için ise sağ ya da solda bir maskeleme oluşturun. Şekil de yaratabilirsiniz. Ardından ikinci resmi bu maskenin ya da şeklin içine bırakın. Bu şekilde istediğiniz görüntüye erişirsiniz.

İlk resmi çalışma alanına arka plan olarak yerleştir. İkinci resim için ise sağ ya da solda bir maskeleme oluşturun. Şekil de yaratabilirsiniz. Ardından ikinci resmi bu maskenin ya da şeklin içine bırakın. Bu şekilde istediğiniz görüntüye erişirsiniz.

Çok sağ olun fakat daha detaylı bir şekilde anlatır mısınız fazla bir bilgim yok bu konuda anlamaya çalışıyorum.

Çok sağ olun fakat daha detaylı bir şekilde anlatır mısınız fazla bir bilgim yok bu konuda anlamaya çalışıyorum.
Şöyle kısa bir video şektim. Şu an işleme sürecinde. İsterseniz biraz bekleyip izlersiniz ya da indirip izleyebilirsiniz.

Videoda not defterine yazdıklarım gözükmemiş.

"Sağ alt taraftaki katmanlar bölümüne "alt" tuşuna basılı tutarak giderseniz maskeleme işlemi yapabilirsiniz."

Not: Videoda tüm pop-up'lar gözükmemiş. İlk işlemde ölçülerini girerek yeni bir şekil yaratıyorum. Ardından katmana sağ tıklayarak katmanı çoğaltıyorum. Son olarak resimleri ekleyip maskeleme işlemi yapıyorum.

Şöyle kısa bir video şektim. Şu an işleme sürecinde. İsterseniz biraz bekleyip izlersiniz ya da indirip izleyebilirsiniz.

"Sağ alt taraftaki katmanlar bölümüne "alt" tuşuna basılı tutarak giderseniz maskeleme işlemi yapabilirsiniz."

Not: Videoda tüm pop-up'lar gözükmemiş. İlk işlemde ölçülerini girerek yeni bir şekil yaratıyorum. Ardından katmana sağ tıklayarak katmanı çoğaltıyorum. Son olarak resimleri ekleyip maskeleme işlemi yapıyorum.

Reis çok sağ ol ilk öncelikle kalemle uzattığın işlemi yapamıyorum malasef geri kalan her şeyi halletim.

CTRL tuşuyla çekerek durumu yaptım fakat bu sefer altındaki dikdörtgenin rengi ortaya çıktı reis.

Reis ben bir de şekillerden istediğim şekili yaparak yapmayı denedim fakat resmi nasıl bunların içine nasıl sokucam resmi.

Dosya Ekleri

• Pink Neon Noir _ Vaporwave E-sports YouTube Thumbnail.png
    Pink Neon Noir _ Vaporwave E-sports YouTube Thumbnail.png
    9,9 KB · Görüntüleme: 113
Son düzenleme:
Resmi katmanlara ekledikten sonra “alt” tuşuna basılı tutup resim ile çizdiğin katman arasına sol tıkla. Resim içine girecektir.

Ama şöyle bir sorun var ben bunu 1'den fazla katman ile oluşturdum.
şu şekilde

Dosya Ekleri

• Pink Neon Noir _ Vaporwave E-sports YouTube Thumbnail (1).png
    Pink Neon Noir _ Vaporwave E-sports YouTube Thumbnail (1).png
    51,4 KB · Görüntüleme: 50

Geri
Yukarı