Çözüldü YouTube müziğin telifli olup olmadığını nasıl anlarız?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
YouTube kanalı açmaya karar verdim. Kanal hazır. Şimdi yükleme yapmaya başlayacağım. Ama videolarda müzik kullanmam gerekiyor. Mesela 10 dakikalık videonun 10 dakikası da müzik olacak videolar da yükleyebilirim. İşte bu müziklerin telifli olup olmadığını nasıl anlarım? Telifsiz müziklerin bir listesi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fakat 3 defa aynı uyarı alındığında bildigim kadariyla kanal kapanıyor .
Content-ID bildirimleri ve telif hakkı ihtarı farklı durumlardır. Onlarca, yüzlerce telifli müzik kullanıp bildiri alsanız da eğer kanal büyük bir kitleye sahip değilse genelde etkilenmez, videodan para kazanamaz veya videonuz gösterime kapatılabilir.

Sizin bahsettiğiniz ise telif hakkı ihtarıdır ve kanalınız bundan etkilenir, belli bir süre video paylaşamayabilir, izlenmeleriniz de etkilenebilir. Google yardım dökümanlarında bununla ilgili daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Kanalın hangi sürede kaç ihtarla kapatılacağı yazıyor, şu an emin olmadığım için belirtmek istemiyorum.

Merhaba
Bu müzikte telif var mı nereden kontrol edebilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Açıklamalarda gösterdiğiniz sürece sorun olmaz bu tarz şarkılarda.

Bilgi icin tesekkurler ama nereden biliyorsunuz? Bana da ogretirseniz bir sonraki benzer durumda karar verebileyim. Tesekkurler
İndirme linki var (olmamalı, spotify veya applemusic linki olmalı) ve youtube sayfasına gidildiğinde "copyright sorunları için mail atın" yazıyor. Hesabı biraz inceledim sesini duyurmak isteyen sanatçıları paylaşan bir hesap kendileri. O yüzden paylaştığın yerin bilgilerini paylaşırsanız sorun olmayacaktır. Popüler müziklerde belirtesniz bile copyright yersiniz. Başka bir sistem onlar. Şirketler bakıyorlar ünlülere.

Geri
Yukarı