YouTube müzik ses kalitesi nasıl?

Android Spotify'dan iOS YouTube Premium'a geçeceğim. YouTube reklamsız içeriği almak için Spotify bırakmalı mıyım?

Amacınız müzik dinlemekse Spotify daha iyi, genel olarak bir karşılaştırma yapacaksak ben yine Spotify'ı tercih ederim ama bunun sebebi bilgisayardan bağlanmam ve addblocker kullanmam da olabilir tabii :D

Hocam Spotify, Apple Music hatta aralarında sayısal olarak en kaliteli ses aralığını veren Tidal'ı dahi kullandım. Şu an YouTube Music kullanıyorum. Eğer dinlediğiniz müzik ekipmanı ileri seviye değilse aralarındaki farkı anlamazsınız rahat olun.
Ben Tidal Master kullandım bir süre, telefonlarda pek bir artısı olmuyor ama bilgisayarda ses kartı varsa bir de kulaklık iyiyse bayağı keyif alınabilir. Yine de YT Music öneririm çünkü Master ses kalitesinde çok az parça var Tidal'da, hele Türkçe parça hiç yok bildiğim kadarıyla. Ben YT Music'den de keyif alıyorum ama telefonda Dolby olduğu için ses kalitesi açığını biraz kapatıyor.

Ekstra olarak müzik arşivinden müzik dinleyen varsa Poweramp öneririm, Hi-res ses kodeği güzel iş görüyor. 24 bit 384 KHz favorim.

Geri
Yukarı