YouTube ne zaman AB tarafından denetlenecek?

• Konuyu başlatan ege2e
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 466
Bugün 20, yarın 40, haftaya 60. Bu böyle gider konu para değil. Zaten YouTube verilerimizi kullanıyor, hayvan gibi reklam döşüyor.

YouTube tekel olmasa insanlara zorla premium aldırmaya çalışır mıydı?
Google'da beyaz botum için üstüne ne giyerim diye arattım instagram keşfetimde iki tane post çıktı önüme beyaz botlar ve fiyatları. Reklam değil ha bildiğin rutin hesap.

En çok korktuğum şey Google Drive Extra Depolama Alanı fiyatlarına aniden yüklü bir zam gelmesi. Umarım yaşanmaz yaşanırsa da makul fiyatlarda yaşanır. Hala 20tlye 200gb depolama veriyor adamlar aylık.

En çok korktuğum şey Google Drive Extra Depolama Alanı fiyatlarına aniden yüklü bir zam gelmesi. Umarım yaşanmaz yaşanırsa da makul fiyatlarda yaşanır. Hala 20tlye 200gb depolama veriyor adamlar aylık.
Korkuyorsanız yıllık alın hocam 👍

Yapay zeka filtreleri ile oluşturuluyor o reklamlar.
Onun için de veri gerekiyor ya işte. Algoritmanın senin beğendiğin şeyleri tespit edebilmesi için bir şeye ihtiyacı var. Yoktan tahmin edemez. Kişi odaklı reklam deniyor buna.

Arkadaş ne manada bu konuyu açtı bilmiyorum fakat kişi odaklı reklam işinden AB hoşlanmıyor. Bu yüzden Meta, Avrupa için ücretli üyelik planlamasına gitme ihtimalinin bulunduğunu söyledi. İpin ucu ne zaman YouTube'a gelir diye sormuş olabilir. Ben ilk gördüğümde öyle anladım.

Mesele her ay 20 TL'yi verebilmek değil, asıl mesele Youtube'un tekel konumda olması.

Bugün senden 20 TL alıp, yarın x özelliğini kullanmak için ayrı para isterse ne yapacaksın? Her ay bi 20 TL de ona mı bayılacaksın yoksa?

Hep yıllık alacam alacam dedim dedim 2 yıl oldu hala aylık abonelik devam ediyor yarın yıllık aboneliği ayarlarım desem yine unuturum sanırım :D
Hocam.

Screenshot_2023-11-01-11-24-01-550_com.mobillium.papara-edit.jpg

Geri
Yukarı