YouTube neden 60 FPS ile kısıtlıyor?

Peki ya bu maliyeti kullanıcının ödemesini sağlamaları karşılığında kullanıcının istediği şekilde ve zevkine göre video FPS kısıtlanmasını ayarlayabilmesi onlar için daha kârlı ve popüleritesini arttırabileceği bir durum olmaz mı?
Yani talebin arzı karşılayacağı durumda neden olmasın.
Yatırım maliyetlerini de bilemediğimizden ancak varsayımla konuşuruz tabi

Merak edenler için 120 FPS bir oyun videosu:

Teknoloji gün geçtikçe daha da büyüyor. Kimi zaman 24 saatten fazla elimizde teknolojiden başka bir şey olmayadabiliyor. Ben YouTube yerinde olsaydım yapacağım şeyler şunlar: Yeni hesap açmış daha 144p devrinde olan birine 120 FPS desteğini vermek yerine insanlara bilgisayarlarında ki ürünlerini algılayıp, destekleyip desteklememe durumuna göre 60 FPS üzeri hizmet sunarım. Hem de bu işi paralı yaparım ki hem kâr edebileyim, hem herkes bu hizmetten yararlanamasın, hem de isteyen istediği zaman kapatıp açabilsin kendi durumuna göre. Hem bu konuda diğer tüm sitelerden daha önde, tercih edilir ve popüler olurdum. Hem de bu hizmet için sunucularımı daha kaliteli tutardım. Ya da tüm bunlar yerine hayatı YouTube olan, bilindik ve nadir kişilere verirdim bu hizmeti.
Merak edenler için 120 FPS bir oyun videosu:

Bu videoda site direkt olarak sınırını arttırmış. Benim YouTube'da gördüğüm denemelerde adamlar videoyu 0,25 hızında ve 120 FPS değerinde tender yapıp yayınlıyorlardı. Videonun normali yavaş hızda 60FPS ancak 2X hızında 120FPS gibi bir benzetme yapılmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı