İnceleme YouTube Premium almaya değer mi?

Herkese selamlar dostlar!

Bu incelememizde aylık 30 TL olan '' YouTube Premium almaya değer mi?'' sorusunu cevaplayacağız.
Keyifli okumalar!

Fiyat

Fiyat konusu alıp almamakta kararsız kişiler için belki de en önemli faktör. Normal plan ile aylık 30 TL ödersiniz, istediğiniz zaman iptal edersiniz.
Yıllık plan ile 1 yıl için 300 TL ödersiniz, istediğiniz zaman iptal edersiniz. 2 ay ücretsiz kullanmış olursunuz.
Aile planı ile 13 yaşından büyük 5 kişiye kadar aylık toplam 60 TL ödersiniz. İstediğiniz zaman iptal edersiniz.
Öğrenci planı ile gerekli şartları sağlayan öğrenciler aylık 19.50 TL öder, istedikleri zaman iptal ederler.

Yıllık plan dışında hepsinde ilk satın alan kullanıcılar için 1 aylık ücretsiz deneme hakkı sunulmaktadır.

Özellikler

YouTube Premium'u yukarıdaki tarifelerden herhangi biri ile satın aldığınız zaman ;

Mobil cihazınızda, bilgisayarınızda, ve destekleyen diğer platformlarda reklamsız şekilde video izleyebilirsiniz.
Mobil veriniz olmadığı ya da kısıtlı olduğu zaman önceden indirdiğiniz videoları internetsiz şekilde izleyebilirsiniz.
Cihazınızın ekranını kapatsanız bile, ya da uygulamadan çıksanız bile arkada oynayan videoyu izlemeye devam edebilirsiniz.

Ekstralar

YouTube Premium'u satın aldığınız zaman hesabınıza otomatik olarak YT Music Premium tanımlanıyor. Üyeliğiniz ile aktifleşir ve deaktive olur. Spotify ya da diğer platformlarda olmayan şarkıları barındırıyor, çünkü şarkıları YouTube'dan geliyor.

YouTube'a yüklenmiş çok eski bir müziği bile YouTube Music ile dinleyebilirsiniz.

Değer mi?

Geldik en bomba kısma, ''bu fiyata değer mi?''

Bir kere kullandıktan sonra eksiğini net bir şekilde hissediyorsunuz. Videoları indirme özelliğini çok kullanmadım ama oldukça kullanışlı duruyor, uzun yolculuklarda baya keyiflidir diye düşünüyorum. Onun dışında arkada oynatma ve reklamsız izleme özelliklerini bir kere kullandıktan sonra Premiumsuz bir YouTube kullanmak cidden zor geliyor.

Geçilmeyen 2 tane 20 saniyelik reklamlar olmadan video izleme lüksü gerçekten harika. Benim tavsiyem, tek kullanacaksanız yıllık plan almanız. 2 ay ilk bakışta az gibi görünebilir, (2*30 = 60) ancak sadece 5 yıl kullansak bile 300 TL cebimizde kalıyor.

Umarım incelememi beğenmişsinizdir, sizin YouTube Premium hakkındaki düşünceleriniz neler?

Aşağıda belirtmeyi unutmayın, kendinize iyi bakın dostlar :).

- Sparus

2023

Eğer telefondayken YouTube'da çok vakit geçiriyorsanız, sıkça uzun yolculuk yapıyorsanız kesinlikle değer fakat PC'de reklam engelleyici varken asla almam.

Gereksiz
YouTube vanced kurmak daha mantikli
Gereksiz olduğunu düşünmüyorum, YT Music oldukça yararlı bir hizmet.

Sebebi var mı? YouTube sana ücretsiz ve kaliteli bir şekilde video hizmeti sağlıyor. Şimdi herkes YouTube Vanced'e geçse ve Premium üyeliklerini iptal etse sence YouTube Türkiye desteğini bu şekilde devam ettirir mi?
Biraz daha nazik olsan?

Reklam engelleyici olayını herkes biliyor ama sonuçta bunu yapmak doğru bir şey değil. Herkes öyle yapsa YouTube nereden gelir sağlayacak?

Benim için çok sorun değil açıkçası reklam olması, o yüzden bu fiyatı veremem. Uzun videolar izlemiyorum zaten. Bir de yani şahsen buna para vereceğime üstüne ekler ne biliyim gamepass falan alırım, değmez gibi.

Video bölünüyor derken? Alakası yok. Reklam vs. hiç görmüyorsunuz. Hiç kullanmadınız sanırım.
Görmemek tamam, reklam açılıyor ve anında geri kapanıyor.

Bölünmeden kastım bu. Siz hangisini kullandınız da hiç kullanmadınız diyorsunuz?

Reklam engelleyiciler reklamın geldiği kaynağa yapılan isteği engelliyor. Hiç istek gönderilmemesiyle performans açısından fark yok desek yeridir.

Şahsen bir reklam engelleyici ve SponsorBlock ile gayet mutluyum. Para verip üstüne video içi sponsorlarla uğraşanlara üzülüyorum sadece. 4,5 saatlik gereksiz, çoğu sponsor içeriği olan kısmı otomatik olarak atlamışım. Başkalarının ise 8 saatini boşa harcamasının önüne geçmişim.

1679685573929.png

Öyle bir şey yok. Bilmiyorsanız çamur atmaya çalışmanıza gerek yok.

Bölünmeden kastım bu. Siz hangisini kullandınız da hiç kullanmadınız diyorsunuz?

Reklamın açılıp anında geri kapanması ile alakası yok. 😀 2 yıl boyunca en kaliteli reklam engelleyicileri kullandım. uBlock Origin, Adguard.

@Vavien. SponsorBlock uzantısını kaptım, çok sağol.

Herkes öyle yapsa YouTube nereden gelir sağlayacak?
Sence YouTube senin verdiği 1,5 dolarla mı geçiniyor? Milletten 12 dolar alıyorlar. Millet reklam engelleyici kullanıyor diye video içleri reklam dolu. Günümüzde onların bile engelleyicisi (videoda o kısmı atlıyor) var.

Geri
Yukarı