Çözüldü YouTube Premium öğrenci planı kaç cihazda kullanılabilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

turquoisze

Centipat
Makaleler
1
Merhaba. YouTube Premium edinmek istiyorum, hem öğrenci planının fiyatı hem de Papara cashbackı ile gayet ucuza geliyor ancak şöyle bir sıkıntı var:
Evimde iki televizyon, bir bilgisayar, bir de akıllı telefonum var. Yani toplam 4 cihaz. Öğrenci planını 4 cihazda da kullanabilir miyim yoksa aile planı mı almam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Bugün premium öğrenci planı alıp denedim. Oturum açtığım 4 cihazda da aynı anda video oynatabiliyorum, music uygulamasını da kullanabiliyorum. Merak edenlere duyurulur.
Merhabalar, Türkiye'de çıktığından beri Premium sahibiyim. Eğer kastettiğiniz aynı anda kullanmaksa, iki cihaz aynı anda kullanabiliyor diye biliyorum. Ama login olup bırakmayı kastediyorsanız, 4 cihazda da aynı anda oturum açabilirsiniz. Ama 4 cihazdan da aynı anda video izlenir mi bilmiyorum. Bu arada, YT Premium alırsanız YT Music Premium da yanında veriliyor. İsterseniz onu da kullanabilirsiniz unutmayın. Bence Spotify'dan aşağı kalır bir yanı yok.

Merhabalar, Türkiye'de çıktığından beri Premium sahibiyim. Eğer kastettiğiniz aynı anda kullanmaksa, iki cihaz aynı anda kullanabiliyor diye biliyorum. Ama login olup bırakmayı kastediyorsanız, 4 cihazda da aynı anda oturum açabilirsiniz. Ama 4 cihazdan da aynı anda video izlenir mi bilmiyorum. Bu arada, YT Premium alırsanız YT Music Premium da yanında veriliyor. İsterseniz onu da kullanabilirsiniz unutmayın. Bence Spotify'dan aşağı kalır bir yanı yok.
Ben de Türkiye'ye geldiği ilk günden beri kullanıyorum. Kütüphanesi Spotify'dan daha geniş diyebilirim. 10₺'ye iki farklı hizmet gayet makul.
Şöyle bir destek makalesi var; Premium üyelikler ve cihaz sınırları - YouTube Yardım.

Ben de Türkiye'ye geldiği ilk günden beri kullanıyorum. Kütüphanesi Spotify'dan daha geniş diyebilirim. 10₺'ye iki farklı hizmet gayet makul.
Kesinlikle. Yani fiyatının karşılığı vermesi açısından Spotify'la karşılaştırılamaz bile bence, çok cüzi bir miktara iki dev hizmet alıyorsunuz. Ses kalitesine takılanlar olmuştu, Spotify kadar iyi değildir vs. diye ama ben şahsen bir fark göremiyorum :D YT Music'le ilgili en büyük şikayetim, kullanıcının müzik zevkine uygun şarkı önerememesi. Bu algoritması gerçekten çok kötü. Spotify bu konuda ezer geçer. Bir de YT Music'in Youtube'tan artık ayrılması gerekiyor. Youtube'ta yaptığım video çalma listelerinin bazılarının YT Music'te gözükmesi falan hiç hoş değil... Bir bağımsız müzik uygulaması gibi hissettirmiyor hala.

Kesinlikle. Yani fiyatının karşılığı vermesi açısından Spotify'la karşılaştırılamaz bile bence, çok cüzi bir miktara iki dev hizmet alıyorsunuz. Ses kalitesine takılanlar olmuştu, Spotify kadar iyi değildir vs. diye ama ben şahsen bir fark göremiyorum :D YT Music'le ilgili en büyük şikayetim, kullanıcının müzik zevkine uygun şarkı önerememesi. Bu algoritması gerçekten çok kötü. Spotify bu konuda ezer geçer. Bir de YT Music'in Youtube'tan artık ayrılması gerekiyor. Youtube'ta yaptığım video çalma listelerinin bazılarının YT Music'te gözükmesi falan hiç hoş değil... Bir bağımsız müzik uygulaması gibi hissettirmiyor hala.
Çok garip. Öneri algoritması benim için çok güzel çalışıyor aslında, önerdiği müzikler hep nokta atışı. Ses kalitesi de yeterli ama daha iyi olabilir. :) YouTube önerileri kapatılabiliyor hocam.

1646304027488.png

Çok garip. Öneri algoritması benim için çok güzel çalışıyor aslında, önerdiği müzikler hep nokta atışı. Ses kalitesi de yeterli ama daha iyi olabilir. :) YouTube önerileri kapatılabiliyor hocam.

Eki Görüntüle 1321300
Hayret, ben gerçekten bu durumdan çok şikayetçiyim :D Algoritma sürekli dinlediğim şarkıları çıkarıyor karşıma, yahu tamam çıkarsın da ben onları zaten biliyorum... Onların benzerlerini asla öneremiyor. Gidiyor pop falan çaldırıyor Allah'ım çıldırıyorum hemen kapatıyorum şarkıyı. Hiçbir zaman karışık çalma listesindeki şarkılar beni memnun etmedi. Başta diyordum herhalde YT arama ve izleme geçmişim kapalıdır diyedir, normaldir diyordum. Sonra Youtube zorunluluk gibi bir şey getirdi mecbur izleme geçmişini açtım, yok gene öneremiyor :D

Teşekkür ederim cevabınız için, zaten niyetim o yönde. İlk ay ücretsiz yazıyor en iyisi alıp dört cihazda da kullanmayı deneyim. Sonuçları buraya aktarırım.

Kütüphanesi tabii ki de Spotify'dan daha geniş ancak Spotify'ın sunduğu öneri algoritması kesinlikle YouTube'un üzerinde. Önceden YT Music kullanıyordum. Spotify'a geçince farkına vardım bunun. Eğer belirli müzikleri ve müzisyenleri dinliyorsanız YT Music Spotify'dan daha işlevsel ancak dinlediğiniz tarz için yeni keşifler yapan biriyseniz YT Music bu konuda rezalet. Örneğin rock müzik dinlerken otomatik oynatma sırasında arabesk ile karşılaşabiliyorum. Sinir bozucu bir durum.

YT Music'le ilgili en büyük şikayetim, kullanıcının müzik zevkine uygun şarkı önerememesi. Bu algoritması gerçekten çok kötü. Spotify bu konuda ezer geçer.
Aynen öyle, ben de bu konuda biraz çekiniyorum açıkcası. Çünkü müzik konusunda ruhum keşfetmeye aç. Bir süre denerim, baktım olmuyor Spotify'ı da kullanırım bir yandan.

Örneğin rock müzik dinlerken otomatik oynatma sırasında arabesk ile karşılaşabiliyorum. Sinir bozucu bir durum.
Hocam tam olarak yaşadığım durum. Ben genelde Türk Rock veya Synth dinliyorum adam gelmiş bana Demet Akalın, Hadise, veya son dönemde türemiş çakma rapçilerin parçalarını koyuyor listeye. Yt Musicte pop müzik empoze etme hastalığı var galiba :D

Yeni konular

Geri
Yukarı