YouTube reklamlarında cinsel söylenimler

Öncelikle merhaba belki görmüşsünüzdür veya görmemişsinizdir YouTube'da luna isimli bir programın reklamı yapılıyor ver reklamın içinde s*x yapan kadınları izlemek ister misiniz diyor. Açıkçası bunu görünce gerçekten iğrendim ve şikayet ettim Google'a. Sizce şikayetim sonuçlanır mı ve böyle bir durumda haklarım neler?

Kwai diye bir şeyde var oda cinsel reklamlar paylaşıyor YouTube'da.

Valorant reklamlarını zaten özellikle yeni kurulmuş bilgisayarlara veriyor?

Reklamlar satış amaçlıdır. Size özel gelir. Valorant piyasada majör konumda kalmak için sürekli reklam veriyor. Mesela yeni kurulmuş bir bilgisayarda Steam indirirseniz karşınıza oyun reklamı çıkması çok normal?
1 yıldır aktif olarak iş için kullanılan laptopta (bana ait değil) şarkı açmak istediğimde çıktı Valorant reklamı. Kişisel bilgisayarımda cinsel içerikli reklam ve diğer çıkanları söylemiyorum bile. Google reklamları daha özelleştirilmiş mesela, gaming mouse arattığında yanda mouse reklamları veriyor diğer açtığın sitede. Tekrar diyorum ama kendi deneyimlerimden yola çıkarak söylüyorum, YouTube’da reklamlar her zaman kişiselleştirilmiş çıkmıyor.

Sizin cahilliğiniz yüzünden bu forumu bırakıyorum.
Görüşürüz. 👋

Sen bilmiyorsan, deneyimlenmediysen sus asıl. Bir kere bile Google'da uygunsuz bir arama yapmasam bile bu tarz reklamlar YouTube reklamında çıkıyor. Google'da çıkan reklamlar arattıklarınla alakalı geliyor.

Google zaten bir şey arattığımızda +18 sonuçlar çıkarsa şöyle bir uyarıyor (Çıplaklık, cinsel içerik veya başka müstehcen sonuçlar görebilirsiniz.)Kimin ne arattığı ile ilgili bu durum.

Google zaten bir şey arattığımızda +18 sonuçlar çıkarsa şöyle bir uyarıyor (Çıplaklık, cinsel içerik veya başka müstehcen sonuçlar görebilirsiniz.)Kimin ne arattığı ile ilgili bu durum.
YouTube için öyle değil ama. Dediğiniz gibi Google’da herhangi bir web sitede yanda çıkan reklamlar arattıklarımı direkt oraya koymuş gibi geliyor. Fakat YouTube’da aşırı alakasız reklamlar çıkabiliyor, sanırsam reklam çeşitliliğinden kaynaklanan bir durum.

Reklamlar satış amaçlıdır. Size özel gelir. Valorant piyasada majör konumda kalmak için sürekli reklam veriyor. Mesela yeni kurulmuş bir bilgisayarda Steam indirirseniz karşınıza oyun reklamı çıkması çok normal?

Şu sıralar kablosuz kulaklık aradığınız için araştırmalar yapın. Karşınıza sürekli kulaklık reklamları çıkacaktır. Bu ayarı kapatmak için Google'dan kişileştirilmiş reklamları kapatmasını arkadaşa bu 3. diyişim oluyor. Sizin cahilliniz yüzünden bu forumu bırakıyorum.

Okurken çok fena ayar oldum kardeşim, insanları izlemedikleri bir şeyle yargılamak nasıl bir duygu, sana yalan borçları mı var?:D bana da çıkmıştı bu arada bir kere doğumla ilgili bir şeydi ekranda kocaman göğüs vardı işte anlayın. Her şeyi bildiğini sanıyorsun ama bilmediğin şey bu anlattığın algoritmanın mükemmel çalışmadığı. Google ile YouTube'ın beraber çalıştığını biz de biliyoruz ama her zaman arattığınız şeyler çıkmaz reklamlarda. Eğer o reklam görünsün istiyorsanız YouTube reklamlarında, cidden bir süre boyunca bunu tekrar tekrar yapmanız lazım ki algoritma onu algılasın ve göstersin. Her şey anlattığınız gibi işlemiyor yani. Ayrıca şu var rahatsız oluyorsanız bırakabilirsiniz kısmına çok güldüm. Orada o şikayet butonu süs olarak var o zaman :D internetten çok da bir şey anlamadığınızı farz ederek burada bırakıyorum. D

Şu sıralar kablosuz kulaklık aradığınız için araştırmalar yapın. Karşınıza sürekli kulaklık reklamları çıkacaktır. Bu ayarı kapatmak için Google'dan kişileştirilmiş reklamları kapatmasını arkadaşa bu 3. diyişim oluyor. Sizin cahilliniz yüzünden bu forumu bırakıyorum.
Kanka para kazanmak amaçlı random reklamlar da vardır. Senin düşüncen tek yönlü herhalde. Ben de kwai falan da yok ama kaç kere reklamını izledim bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı