YouTube Shorts videolarımı nasıl daha geniş kitlelere sunarım?

Prudalls

Centipat
Daha fazla  
Selam, YouTube üzerinden Shorts atmaya başladım. Düzenli olarak 3 video atıyorum, Max 30 saniye olacak şekilde videolarım, 2.000 3.000 izleniyor, bazen ise 5 - 3, nasıl videolarımı daha geniş kitleye sunarım 100k- 200k izletebilirim? Bilgisi olan taktik verebilirse mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, YouTube üzerinden Shorts atmaya başladım. Düzenli olarak 3 video atıyorum, Max 30 saniye olacak şekilde videolarım, 2.000 3.000 izleniyor, bazen ise 5 - 3, nasıl videolarımı daha geniş kitleye sunarım 100k- 200k izletebilirim? Bilgisi olan taktik verebilirse mutlu olurum.
Trendlere uy, mesele şu anda hangi şey trendse onla ilgili videolar çek. Yabancılarada hitap etsin.

• Açıklamayı dikkat çekici yap
  • Thumbnail'i ilgi çekici yap (biraz clickbait'in kimseye zararı yoktur :) )
  • Adobe kullanıyorsan sade efektleri oldukça nol ama göz almayarak kullan. (Mümkünse kısa olsun.)
  • Etiketleri kullan ama çok abartmadan.(Konuyla alakalı etiketler kullanman daha iyi olacaktır.)
Aklma bu kadar geldi şimdi.

Ben genellikle Shorts'u anasayfadan izliyorum. (aynı diğer videolar gibi.) Thumbnaili ve başlığı hangisi daha ilgi çekiciyse onu seçiyorum.
Genellikle öyle izlemiyorlar maalesef. Kaydıra kaydıra önüne gelen izlediği için YouTube sizi nasıl önermek isterse öyle izlenirsiniz. Yani YouTube bir gün Thumbnail okuyucu bir yapay zeka yapıp ona göre videoları birinin karşısına çıkartıp/çıkartmamayı kararlaştırırsa o zaman dediğiniz doğru bir şey olur, fakat şu an değil.

Shorts videolarının algoritması diğer videoların öne çıkarılma algoritmasından farklıdır. Açıklamalar, videoların kapakları videonun öne çıkarılma sıralamasına diğer sosyal medya mecralarında olduğu gibi etki etmez. Video başlığı, akıcılık, özgün içerik(yapay zeka ile kontrol edilir) ve erişilebilirlik gibi kriterler öne çıkartır. Yani Shorts videolarında kalite ön plandadır. Fakat yine de YouTube Studio üzerinden videonuza etiketler eklemeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca YouTube Studio kısmında ayarlara girerek kanalınıza insanların ulaşmak için hangi etiketleri kullanması gerektiğini girebilirsiniz. Bu sizi diğer kanallara nazaran biraz daha öne geçirecektir. 3 aydır düzenli olarak izlenen Shorts videolarım var.

İlk 2-3 saniye çok önemli. Sistem instagram mantığında ilerliyor. 2 saniyede gerçekten ilgi çekici olacak bir şey yaparsan izlenir videolar. Abone yoksa ilk 1-2 hafta o sayılarda sayarsın ondan sonraki haftalar izlenmelerin artacaktır. Örnek büyük bir youtuberin (yabancı olmak zorunda) videolarından kesitler paylaşarak 2 ayda binlerce abone kazanabiliyosun. Düzenli içerik üretmek ne kadar önemliyse içeriğinin kaliteside o derecede önemli. Choose gift tarzı şeyler yaparak milyon izlenen kanallar bilmiyorum. %75-80 şans işi bu. Çok emek verdiğin izlenmez kamerayla çekip attığın izlenir. Düz mantık.

Yeni konular

Geri
Yukarı