YouTube şikayeti işe yarıyor mu?

ibrahimkekec

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhaba. Başlık ve açıklama kısmına HD, 1080p gibi şeyler yazıyorlar fakat bir bakıyorum HD değil.
Bu videoları yanıltıcı içerik olarak bildirip açıklamaya HD yazdığını ama HD olmadığını yazıyorum.

Bu durumda sizce YouTube nasıl bir işlem uygular?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence tamamen gereksiz meşgul ediyorsunuz. YouTube'ın bir şey yapacağını düşünmüyorum. Yanıltıcı içerik daha farklı anlama geliyor olabilir. Adam HD yazıyor diye kime zararı var?

Ayrıca video yeni yüklendiyse yüksek kaliteler sonradan aktif oluyor. Veya cihazınız eskiyse belirli bir çözünürlüğe kadar gösterir.

Hocam direk dislike atıp geçebilirsiniz. Çok zorunuza giderse de altına yorumunuzu belirtebilirsiniz. Ben yanıltıcı başlık ve kapak içeren içeriklerde böyle yapıyorum, yorum yazmıyorum tabii.

YouTube'a birkaç kere şikayette bulunmuştum. Şikayetlere bakıyorlar. Birkaç tane videoyu öyle kaldırttım. Videolar gerçek anlamda dolandırıcılık ve yanıltıcı içerik içeren videolardı. Senin yaptığın şikayet üzerine videoyu kaldırma ihtimalleri var.

Bence tamamen gereksiz meşgul ediyorsunuz. YouTube'ın bir şey yapacağını düşünmüyorum. Yanıltıcı içerik daha farklı anlama geliyor olabilir. Adam HD yazıyor diye kime zararı var?
XX filminin HD'sini arıyorum tıkladığım bütün videolarda HD yazıyor ama hiç biri HD değil. Bu şekilde dakikalarca zamanım çöp olup gidiyor işte bu zararı var.

Hocam direk dislike atıp geçebilirsiniz. Çok zorunuza giderse de altına yorumunuzu belirtebilirsiniz. Ben yanıltıcı başlık ve kapak içeren içeriklerde böyle yapıyorum, yorum yazmıyorum tabii.
Dislike ve yorum yapıyorum hocam ama bu şekilde yalandan HD yazan haddinden fazla kanal & video var. Ben tek tek bunlara tıklayıp zaman harcadıktan sonra yorumlara bakıp birinin bu HD değil yorumunu görsel faydası olmaz ki. Yine zamanım çöp olmuş olacak.

YouTube, korsan film izleme sitesi değil diye biliyorum. Ücretsiz film için haklı olabilirsiniz ama hafife alınabilecek bir şey bu.

YouTube bununla uğrasacağına yeni özellik getirir.
Umarım getirir.

YouTube, korsan film izleme sitesi değil diye biliyorum. Ücretsiz film için haklı olabilirsiniz ama hafife alınabilecek bir şey bu.
Korsan da olsa ücretsiz de olsa kimse HD yüklemek zorunda değil hocam isterse 144p yüklesin orası beni ilgilendirmez. Ama başlığa HD yazmaya da hakkı yok.

Ayrıca video yeni yüklendiyse yüksek kaliteler sonradan aktif oluyor. Veya cihazınız eskiyse belirli bir çözünürlüğe kadar gösterir.
Yok hocam cihazım 4k video açıyor, video eski de değil tamamen çakallıktan yapıyorlar. İnsanlar HD zannedip tıklasın da para kazansın diye yapıyorlar.

Geri
Yukarı