YouTube sunucuları o kadar veriyi nasıl saklıyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"Boş işlerle uğraşma oğlum"
~Hayatını 1 ev 1 araba için harcamış Türk babası

Ben sanırdım ki internete yüklenen şeyler havada, boşlukta duruyor😄 Her şeyin fiziksel bir yerinin olması ilginç aslında.
Ben de eskiden böyle sanıyordum. Hatta internetin bilgisayarlarını birbirine bağlayan kablolardan ibaret olduğunu öğrenmeden önce nasıl çalıştığına anlam veremiyordum. 😃

Big Data dediğimiz merkezlerde saklanmakta.

1694137710525.png

@Fatherboard yani Big Data'dan kastınız yer altında gizlice tüm dünyanın verisini toplayan karanlık bir ekipse öyle değil. Ama kastınız herkesin kendi işi gereği maliyet harcayıp kurduğu ve bunun üstünden iş yaptığı sunucularsa bu normal olanı ki bu manada dediğinizi düşünüyorum.

@Fatherboard yani Big Data'dan kastınız yer altında gizlice tüm dünyanın verisini toplayan karanlık bir ekipse öyle değil. Ama kastınız herkesin kendi işi gereği maliyet harcayıp kurduğu ve bunun üstünden iş yaptığı sunucularsa bu normal olanı ki bu manada dediğinizi düşünüyorum.
Big data'dan kastım ikinci olandır fakat big data'daki sosyal medya verilerinin vs karanlık ekiplerce kullanıldığına dair şüpheler de yok değil.

Geri
Yukarı