Çözüldü YouTube tam ekrana geçerken donma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

326001

Kilopat
Makaleler
4
YouTube tam ekran yaparken, 1.5-2 saniye bekleyip tam ekran yapıyor. Çözümü var mıdır? Varsa nedir?

Çözüm
YouTube tam ekran yaparken, 1.5-2 saniye bekleyip tam ekran yapıyor. Çözümü var mıdır? Varsa nedir?

Donanım hızlandırmayı kapatmak gerekiyor, bende de öyle hızlandırmayı kapatınca da kasıyor gibi gözüküyor bende.
Bilgisayar kötüyse bu normal. Mesela bu bilgisayar eski Windows 10'da aynı durum oluyordu. Şimdi bile Wİm8 olmasına rağmen hala Youtube'da pek stabil çalışmıyor bilgisayar.
Kötü değil, evde 2 sistemim var. Biri radeon r7 240 ekran kartlı ve i5 4460. Diğeri 1080ti i7 ekran kartlı. Bu sorunu 2. PC de yaşıyorum.
Donanım hızlandırma açık mı?
Bilmiyorum. Nereden bakılıyor?
Firefox'a geçebilirsiniz onda böyle bir sorun yok. Artı olarak Edge tarayıcısı çok düşük güç harcadığı için daha kısa sürede tam ekrana geçiyor.
Chrome hariç kullanmak istemiyorum. Alışamıyorum, bir ara denedim ama olmadı.

Hocam önbelleği sildiniz mi? CTRL+H yapın, sol üstten "Tarama verilerini temizle" diyin. Gelişmiş seçenekte şifreler ve indirme geçmişi dışındakilerin hepsini tikleyin ve verileri temizleyin. Temizleme bittiğinde Chrome'u kapatın açın tekrar deneyin. Yine olmazsa YouTube'a bir de gizli sekmeden girin ve öyle deneyin.

Kötü değil, evde 2 sistemim var. Biri Radeon R7 240 ekran kartlı ve i5 4460. diğeri 1080 Ti i7 ekran kartlı. Bu sorunu 2. PC'de yaşıyorum.

Bilmiyorum. Nereden bakılıyor?

Chrome hariç kullanmak istemiyorum. Alışamıyorum, bir ara denedim ama olmadı.

Firefox'a alış bende bende öleydim zar zor geliyordu Firefox'u kullanırken sonradan alışıyon ama.

Donanım hızlandırmayı kapattım, biraz etki etti.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda yapılanları uygulayınca, eski zamanlarda nasılsa öyle oldu. Kısacası düzeldi.
Bu sorunu yaşayanlar, attığım videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Düzeliyor.

Donanım hızlandırmayı kapattım, biraz etki etti.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoda yapılanları uygulayınca, eski zamanlarda nasılsa öyle oldu. Kısacası düzeldi.
Bu sorunu yaşayanlar, attığım videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Düzeliyor.
Sorununuzun çözülmesine sevindim. Ben de bahsettiğim yolla çözmüştüm sorunumu. İyi günler.

Sorun tarayıcıdan ya da sisteminden kaynaklı değil. Youtube kendi sitesinde tam ekrana alırken, hafif bir gecikme sorunu yaşanıyor. Büyük ihtimalle Tam ekranda yorumlar, önerilern videolar vb. göstermeye çalıştığı için bu gecikme yaşanıyor. Firefox bu sorunu araya animasyon koyarak yok gibi göstermiş.

Donanım hızlandırmayı ise açmanı öneririm. Youtube videosu sadece CPU yük bindirmesin.
Ayrıca bağlantıda önerdiğim ayarlar ve uzantılara göz atmanı öneririm.
Bu uzantılardan para filan almıyorum. Halen forumda siteleri yavaşlatan, sistem kaynağı sömüren ve veri toplayıp para kazanan Adblock, Adblock plus ya da Adguard kullanan insanlar var. Lütfen bir uygulama, uzantı vb. açık kaynak kodlusu varsa tercihiniz ilk o olsun.

Youtube videolarını, başka sitelerde açarken tam ekrana geçişte yavaşlık olmadığını fark edeceksin.

Geri
Yukarı