Youtube Telif Hakkı

z133661

Hectopat
İyi günler öncelikle, Ramazan ayınız mübarek olsun. Benim aklımda takılan birkaç soru tartışacağım. Ben YouTube'da müzikten telif yedim. Fakat yanlışlıkla itiraz et yerinden bu videoyu satmıyorum veya bu video para kazanmıyorum yuvarlak kutucuğa tıkladım. Gönderip göndermediğimi bilemiyorum. Geçenlerde YouTube'da bir kişi aynı böyle itiraz ediyor. Benim ettiğim yerden yuvarlak kutucuğa tıklayıp aşağıda forumlar çıkıyor adres, telefon vs. bilgiler dolduruyor ve atıyorum şu tarihten şu tarihe kadar cevaplanacaktır diyor video panelinde. Bende böyle bir şey gerçekleşmedi. Video sildim ne olup bittiğini göremiyorum, diyorum tıkladığım seçenek göndermiş olsaydı YouTube ait e-maile bildirim gelir miydi? Bir de başka hesaptan aynı yere girdiğimde aynı seçeneğe tıkladığımda;

Bu telif hakkı hak talebinin geçerli olmadığını düşünüyorum, çünkü:
Videoyu satmıyorum veya ondan herhangi bir şekilde para kazanmıyorum.
İçerikten finansal olarak yararlanıp yararlanmadığınız önemli değildir. Sahibinden izin almadığınız sürece kullanamazsınız.
YouTube'da telif hakları konusunda daha fazla bilgi edinin.
Böyle demişti tabi aradan 3 ay geçti hatırlayamıyorum. Böyle bir şey çıktı mı karşıma yoksa direk gitti mi fakat bilgi falan doldurmadım. Şöyle düşünüyorum itirazım gitmiş olsa bile ona dair bir tane bildirim gelirdi. Şu tarihe kadar cevaplanacaktır veya itirazınız onaylanmadı, reddedildi veyahut da en kötüsü geri dönerlerdi hiç bir bildirim gelmedi. İtiraz edilince bu saydıklarım gerçekleşiyor mu yanlışım varsa düzeltiniz lütfen. Peki gitti diyelim aradan neredeyse 90 gün geçti itiraz gerekçesi 30 iş gününden sonra bir işlem yapma hakkı var mıdır ?
Tekrar kusuruma bakmayınız her şey için teşekkür ederim hayırlı Ramazanlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı