YouTube telif nedir?

AsafOzan

Hectopat
Arkadaşlar merhaba eğlencesine YouTube'e video yüklüceğim. Videoda ünlü birisinin şarkısı var ve şarkı telifli ama ben bu telif olayini anlamadım Google'a yazdigimda hapis ve para cezasi yazmakta ama YouTube'da da para kazanmanız kapanıyor yaziyor tam olarak anlamadım ne olduğunu.
Not: Amacim para kazanmak degil eğlencesine video yüklemek.

Hesabınız, ilişkili tüm kanallarıyla birlikte kapatılır. Hesabınıza yüklenen tüm videolar kaldırılır. Yeni kanal açamazsınız.

Şöyle. Üç senaryo var:

1. Telifli bir şarkının videolarda kullanımına izin veriliyorsa o videodan para kazanman engellenir. Başka bir şey olmaz.
2. Telifli bir şarkının videolarda kullanımına izin verilmiyorsa telif kontrolü aşamasında uyarı çıkar ve şarkıyı videodan kaldırman istenir.
3. Telifli bir şarkının videolarda kullanımına izin verilmiyorsa ve bir şekilde videoyu yayınladıysan telif uyarısı alırsın. 3 telifte kanal kapanır.

Arkadaşlar merhaba eğlencesine YouTube'e video yüklüceğim. Videoda ünlü birisinin şarkısı var ve şarkı telifli ama ben bu telif olayini anlamadım Google'a yazdigimda hapis ve para cezasi yazmakta ama YouTube'da da para kazanmanız kapanıyor yaziyor tam olarak anlamadım ne olduğunu.
3 telif türü var:
1- Uyarı.
2- Para Kazanmanın Kapanması ve Uyarı.
3- Hesabının geçici/kalici olarak kapatılması.

Size bildirim gönderilir, videoyu kaldır falan derse kaldırın yoksa 3. Durum gerçekleşir.

Hesabınız, ilişkili tüm kanallarıyla birlikte kapatılır. Hesabınıza yüklenen tüm videolar kaldırılır. Yeni kanal açamazsınız.

Bu durum şarkıcı videonuza telif attığı zaman yaşanır.

Başkasına ait bir eseri kendinmiş gibi göstermeye deniyor bunun için arkadaki şarkının kime ait olduğunu belirtmen gerekir, belirtirsen istediğin gibi kullanabilirsin.

Geri
Yukarı